Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
PALEC W BUCIE TERRORYSTY
Wojciech Matelski

Wyobraźmy sobie Johna Smitha, któremu rząd najpierw mówi, że "Hannibal ante portas", a potem uspokaja, że jednak może spokojnie iść z kolegami na piwo. Biedny John zacznie główkować: "pójdę do pubu, a w tym czasie Osama wytruje mi rodzinę!". Potem chwyci kindżał i pobiegnie rzezać Amerykanów arabskiego pochodzenia. Albo, co gorsza, sam zarżnie żonę i trójkę dziatek.

więcej...

SAJGON W MIEŚCIE CESARZY
Olaf Ważyński

Niemieckie miasta bywają niedoceniane przez polskich turystów. Mam tu na myśli ich atrakcje krajoznawcze - zabytki, muzea, architekturę. Bo jeśli chodzi o walory - powiedzmy - imprezowo-handlowe, to mamy Niemcy w małym palcu. Ale rzadko spotykam osoby, które chwalą się, że widziały na przykład katedrę w Speyer, i że zrobiła na nich wrażenie.

więcej...

PO CO TA WOJNA?
Piotr Kossma

Dlaczego pacyfiści chcą, żeby Saddam nadal nękał swój własny kraj? Dlaczego uważają, że nie powinien ponosić żadnych konsekwencji za używanie broni chemicznej przeciwko własnemu narodowi? Dlaczego zgadzają się na to, by produkował broń masowego rażenia? Dlaczego nie demonstrowali na ulicach, gdy kilkaset kilometrów od południowej granicy Austrii zarzynano całe miasta?

więcej...

POLSCY OPERATORZY
Leszek Fabłowski
Przez dziesięciolecia uważano, że ważniejsza jest liczba czołgów i bombowców niż specjalistyczne wyszkolenie żołnierzy. Teraz to się zmienia. W najnowocześniejszych armiach stawia się na siły specjalne. Polska armia ma jednostki, które bez kompleksów można postawić obok zachodnich sił specjalnych. To "Formoza" i właśnie "Grom".
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Koniec kas chorych? Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał ustawę o Narodowym Funduszu Zdrowia. Zgodnie z ustawą samodzielne kasy chorych zostaną zlikwidowane, a w ich miejsce powstanie nadzorowany przez ministra zdrowia Fundusz z 16 oddziałami wojewódzkimi. Fundusz będzie gospodarował pieniędzmi, które mają do niego wpływać ze składek na ubezpieczenie zdrowotne. Opozycja zaskarży ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Francuskie wina zniknęły z menu pewnej nowojorskiej restauracji na Manhattanie. Właściciel protestuje w ten sposób przeciwko francuskiemu stanowisku w sprawie kryzysu irackiego. Inicjatywa ta - jak sam mówi - spotkała się z życzliwym przyjęciem. Dostał 30 telefonów. 28, by go poprzeć i dwa przeciwne.
 


NASTĘPNY NUMER JUŻ 3 MARCA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone