Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 HEJ-HO, HEJ-HO!

Sprawca Naczelny
Podobno w dawnych czasach ludziom sen z oczu spędzało pytanie, ile diabłów, albo aniołów zmieści się na czubku szpilki. To trudna zagadka. O wiele łatwiej odpowiedzieć na pytanie, czy istnieją krasnoludki. Tym bardziej, że drogowskazem może być internet.

Wielbicieli klasycznych bajek Disneya strona "Krasnoludki są na świecie" może rozczarować. Wcale nie jest poświęcona małym ludzikom w czerwonych czapeczkach. Wprawdzie krasnoludki są na niej obecne, ale raczej jako goście, nie gospodarze.
Witryna ta to miejsce, gdzie najmłodsi internauci mogą się pobawić, poeskperymentować, a przy okazji czegoś nauczyć. Wirtualnych zabaw jest niemało: można układać puzzle, rozwiązywać krzyżówki, grać w tetris, albo szukać wyjścia z labiryntu. Dzieci mogą też ćwiczyć spostrzegawczość, odnajdując różnice między obrazkami, albo gimnastykować swoją wyobraźnię, wymyślając podpisy do rysunków. Warto wspominieć również o malowankach i obrazkach do pokolorowania.
Na stronie są też bajki. W dodatku ilustrowane. Kiedy więc dziecko czyta, że Kaczka Dziwaczka mieszkała nad rzeczką opodal krzaczka, na ekranie pojawia się rysunek kaczki, rzeczki i krzaczka. Dwie bajki mają też wersję dźwiękową - niestety, żeby je usłyszeć, trzeba wpisać specjalny kod dostępu. A kod zdobywa się, dokonując zakupów w krasnoludkowym sklepiku. Co można kupić? Przede wszystkim książki - bajki, baśnie, opowiadania, wierszyki, lektury szkolne i książki edukacyjne (te ostatnie chyba dla rodziców). Jest kilka kompletów klocków LEGO, ale w dziale "zabawki" natknąłem się tylko na jednego pluszaka - krasnala ze sprężynką.
Strona "Krasnoludki są na świecie" wygląda sympatycznie, ale nie oszałamia swą zawartością. Jest raczej skromna, także graficznie. Widać jednak, i to już na stronie głównej, że dzieci zaglądają tu tłumnie. Księga gości ma na oko jakieś 5 tysięcy wpisów!

 

 

Góra
 
Okładkawww.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone