Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

DAMSKA CZKAWKA PO MUNDIALU

Agnieszka Owczarek

Kobiety z natury nie interesują się piłką nożną. Wiem to z własnego doświadczenia. Uważamy ją za nudny sport, a oglądanie rozgrywek piłkarskich to dla nas strata czasu. Jednak Mundial zawsze przykuwał naszą uwagę. Nawet największe przeciwniczki piłki nożnej zasiadają wtedy przed ekranami telewizorów. A na dodatek 90 minut meczu to dla nas za mało!
Najpierw zainteresowanie wzbudzają wydarzenia na boisku (ale tylko przez 15-20 minut). Potem zaczynamy bacznie obserwować samych piłkarzy. Zastanawiamy się, który może zostać królem... piękności. Piętnastominutowa przerwa na zastanowienie i... wybór pada najczęściej na któregoś z braci Żewłakow! Teraz zastanawiamy się, co to jest rzut karny, rożny; kiedy otrzymuje się czerwoną kartkę... Niestety w tym momencie albo dzwoni telefon, albo musimy podlać kwiaty... No i już koniec meczu! Jak ten czas szybko leci...

Jednak w tegorocznych mistrzostwach sprawa nie kończy się tylko na 90 minutach! Piłką nożną mogłyśmy się delektować przez cały dzień - a to za sprawą licznych kontrowersji. Już sam początek mistrzostw zaczął się ciekawie, a nawet podejrzanie. Wykonanie hymnu przez Edytę Górniak wzbudziło ogólnonarodową dyskusję. A może to przez ten incydent Polacy przegrali z Koreą? Następnie - podbudowane pyrrusowym zwycięstwem Polaków (3:1 z Amerykanami) - śledziłyśmy powrót naszych do kraju. Po tak hucznym przywitaniu czekałyśmy z napięciem na decyzję PZPN-u odnośnie trenera Engela. Gdy trener odszedł, pasjonować zaczęło nas... sędziowanie!!! A raczej jego brak. Okazuje się, że przy piłce nożnej nie można się nudzić. I kto by pomyślał, że ten sport tak wciąga!

P.S. Od kiedy trenerem polskiej reprezentacji został Zbigniew Boniek, niektóre z moich koleżanek wspominają minione Mundiale, a inne zastanawiają się, czy w nominacji pomógł mu udział w reklamie piwa.