Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
NIE TYLKO BIOLOGIA
Agata Bigoraj

Wiosną budzi się życie. Brzmi to jak truizm, ale to fakt. Tym bardziej, że można to rozumieć na wiele sposobów. metafizycznie, albo przeciwnie - fizjologicznie. Bo zdaniem naukowców nadejście wiosny ewidentnie zwiększa naszą aktywność seksualną.

więcej...

E.T. W GABLOCIE
Adrian Szkot

Jeden ze szkieletów budzi wielkie zainteresowanie. W 1997 roku, w 50. rocznicę rzekomego lądowania UFO w Roswell, do White's City przyjechała ekipa niemieckiej telewizji. W nakręconym tu filmie padło stwierdzenie, że owa mała mumia to nie kto inny, jak przybysz z kosmosu.

więcej...

PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
Paweł F. Weiden

W tym momencie weszła... ONA. Już po chwili pochwaliłem siebie w myślach za dobry refleks: o moment wcześniej od sąsiada poderwałem się, żeby odebrać płaszcz od niebiańskiego zjawiska, które zagościło w przedziale. Otrzymałem w podziękowaniu promienny uśmiech.

więcej...

BAS JEST PODSTAWĄ
Plastuch

Marcus Miller jest legendą, geniuszem, tytanem pracy. Ten basista ma dorobek, który można by rozdzielić na 4-5 osób. Jest jednym z najbardziej znanych muzyków jazzowych na świecie, a jednocześnie znakomitym producentem. Jego nazwisko widnieje na blisko 500 płytach.

więcej...

ZAGRAJ W WISIELCA
Lucjan Bilski
Do roli w "Mechaniku" Christian Bale przygotował się aż nadto skrupulatnie. By ukazać przeraźliwą chudość Reznika, reżyser zakładał zastosowanie efektów specjalnych, bądź kostiumów. Ale Bale podjął wyzwanie i dla potrzeb filmu schudł prawie 30 kg! Jego bohater wygląda tak, jakby miał za chwilę umrzeć na raka.
więcej...

CZARNA PROPAGANDA
Irek Nowak
O wartości wysiłku autora strony stanowi to, że wszystkie analizy podparte są przykładami dźwiękowymi. Każde nadużycia są zilustrowane fragmentami wypowiedzi nagranymi z Radia Maryja. Rafał Maszkowski zadał sobie trudu, by najciekawsze fragmenty przepisać i zamieścić w formie tekstu do przeczytania.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Ponad 72.000 czterolistnych koniczynek zgromadził George Kaminski, 53-letni Amerykanin, który za kratkami spędził więcej niż połowę życia. Więzienia nie lubi głównie dlatego, że jest w nim mało koniczyny. Kaminski zbiera czterolistne koniczyny od 1995 roku. Każdą z nich znalazł na terenach różnych więzień w Pensylwanii.
Konkurentem Kaminskiego jest Edward Martin, 73-letni emeryt z Soldotny na Alasce. Zgromadził 76 tysięcy czterolistnych koniczynek i jest kandydatem do Księgi rekordów Guinnessa jako rekordzista.
Kaminski zaprotestował. Uznał porównywanie go z Martinem za nieuczciwe. "Ten facet ma cały świat, aby zbierać koniczynę, ja tylko dwa albo trzy akry" - powiedział.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 4 KWIETNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone