Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI POLAKIEM
Olaf Ważyński

Najlepsza przyjaciółka mojej znajomej, donosem do urzędu imigracyjnego sprowadziła na jej głowę poważne kłopoty urzędowe i finansowe w Kanadzie. Na szczęście wszystkie sprawy udało się załatwić pomyślnie. Z wyjątkiem tej najważniejszej - skończyła się deklarowana wielkimi słowami przyjaźń.

więcej...

ROGI ŚWIATA
Adrian Szkot

W opinii wielu turystów, zwłaszcza tych, którzy na niejeden szczyt już się wspięli, Torres del Paine to najpiękniejsze góry na świecie. Faktycznie, mało który masyw może się z nimi równać. To zasługa głównie niebotycznych szczytów Cuernos del Paine, zwanych przez niektórych "rogami świata". Patrząc na nie człowiek nie ma wątpliwości, że Bóg jest artystą.

więcej...

PROWOKACJĄ GO!
Oskar Pawelec

W jaki sposób udowodnić, że lotnisko jest źle chronione? Trzeba się wkraść na jego teren i nakleić na samolocie "wizytówkę" zamiast bomby. Jak udowodnić, że kwitnie nielegalny handel materiałami wybuchowymi? Kupić je i potem wszystko opisać.

więcej...

POETYCKI POP
Sprawca Naczelny

Kogokolwiek by nie zapytać, wszyscy w branży mówią, że muzyka przeżywa kryzys. A tu nagle pojawia się ktoś taki, jak Sondre Lerche, kto przywraca nam nadwątloną wiarę. Jego ostatni album "Two Way Monologue" powinien mieć podtytuł: "Kryzys? Jaki kryzys?".

więcej...

BEZ PRUDERII
Plastuch
Fotosy genitaliów w trakcie zbliżenia seksualnego w filmie "Kinsey" wywołują zniesmaczenie. To nie było potrzebne. Tak samo jak scena, w której pewien dżentelmen dowodził, że możliwa jest ejakulacja osiągnięta w 10 sekund. Oczywiście czynił to za pomocą swojej prawicy.
więcej...

ZRÓB TO SAM
Dymitr Barber
Do tej pory sądziłem, że amatorskie rakiety można konstruować przy użyciu takich elementów, jak - bo ja wiem? - rura kanalizacyjna, wsypać do środka trochę siarki zeskrobanej z zapałek - i już! Wystarczy, by przeprowadzić nalot na podwórze niekoniecznie najbliższego sąsiada.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Klątwa sprzed wieków ciąży nad angielskim miastem Carlisle - uważają jego mieszkańcy. Klątwa pochodzi z XVI wieku, liczy 1069 słów i odnosi się do rabusiów i szantażystów, którzy w dawnych czasach grasowali w rejonie Carlisle. Jej tekst wyrył w granicie współczesny artysta Andy Altman. Jednak mieszkańcy Carlisle nie podzielają jego entuzjazmu dla pamiątek z przeszłości. Od kiedy kamień z klątwą znalazł się w miejscowym muzeum, rejon Carlisle nawiedziła pryszczyca, katastrofalna powódź, zamknięto wiele fabryk, a miejscowy klub piłkarski wypadł z ligi. Władze miejskie całkiem serio chcą usunąć feralną klątwę z muzeum, ale artysta pozostaje nieugięty. Twierdzi, że jego dzieło jest jedynie ilustracją przeszłości i nie ma nic wspólnego z pechowym okresem, jaki niewątpliwie przeżywa obecnie Carlisle.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 

NASTĘPNY NUMER - 21 MARCA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone