Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
KTO SIEJE WIATR...
W.M. Wojnarowicz

W 60 lat po dywanowym nalocie na Drezno, 13 lutego 2005 roku otworzył swe podwoje zniszczony podczas wojny Frauenkirche. Otwarcie odbudowanego z ogromnym pietyzmem kościoła "wykracza" jednak swoim znaczeniem poza tematykę muzealno-historyczną. Budynek został odbudowany planowo w taki sposób, aby na zawsze pozostać symbolem okropności i niszczycielskiej siły wojny.

więcej...

SKARBY POD WYDMAMI
Janusz Dmochowicz

Olbrzymie fale, które dotarły do zachodnich brzegów Zatoki Bengalskiej - Wybrzeża Koromandelskiego - wymyły piaskowe wydmy zalegające przy brzegu. Spod piachu oczom badaczy ukazały się fragmenty skalnego podłoża. Na kamiennej ścianie archeolodzy odnaleźli płaskorzeźby przedstawiające postacie ludzkie i zwierzęta.

więcej...

KOBIETY...
Paweł F. Weiden

Sprawa wyżywienia dziewczynek też wymknęła mi się z rąk. Nawet nie spostrzegłem, kiedy zostałem posadzony przy stoliku u McDonalda. Wiesz, wujek - przekonywały mnie oba chichoczące nadal aniołki - ty na pewno nie wiesz, co jest tutaj najlepsze, a w dodatku widać, że się trochę zasapałeś, więc sobie usiądź przy stoliku i odpocznij.

więcej...

KAWA DLA DWOJGA
Sprawca Naczelny

Przyjemnie zaskoczyła mnie wiadomość o tym, że na listy przebojów w Polsce wdarła się piosenka zespołu Kava4.2. "Mam dość". Zaskoczyła mnie dlatego, że to grupa polska, ale z Kanady. I to akurat z Toronto, gdzie właśnie przebywam.

więcej...

PODNIEBNY SZALENIEC
Plastuch
Leonardo DiCaprio bardzo niesłusznie uchodzi za synonim gwiazdki co najwyżej rozpalającej serca nastolatek, albo hulaki szalejącego po nocnych klubach. Rolą Howarda Hughesa "boski Leo" wysłał wszystkich swoich prześmiewców do kąta. Jest po prostu wspaniały.
więcej...

RUCHOME GAŁĄZKI
Franciszek Madej
Patyczaki są bardzo łatwe w utrzymaniu. Nie narzucają się zbytnio, można nawet o nich na tydzień zapomnieć. Autor uczciwie przyznaje, że jest tyle metod hodowli, ilu hodowców. Pewne reguły są jednak niezmienne. Terrarium trzeba zrobić z akwarium, lub ze specjalnego plastikowego pudełka. Trzeba je spryskiwać wodą.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Zegarek za 60 tys. dolarów nosi prezydent Rosji, Władimir Putin - napisały słowackie media przed amerykańsko-rosyjskim szczytem w Bratysławie. Dziennik "Sme" podkreśla fakt, że amerykański prezydent nosi zegarek wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych, a rosyjski... w Szwajcarii (firmy Patek Philippe, model Perpetual Calendar). Dziennikarze przypominają także, że 60 tysięcy dolarów to roczna pensja rosyjskiego prezydenta.
Prezydent USA George W. Bush ma na ręku zegarek wartości około 50 dolarów - model Indiglo firmy Timex.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 

NASTĘPNY NUMER - 7 MARCA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone