Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
ZOSTAWMY FUTRA ICH WŁAŚCICIELOM
Dariusz Gzyra

Czym jest naturalne futro? Miękkim, ciepłym okryciem na chłodne dni? Symbolem luksusu? A może końcowym produktem przemysłowej rzezi na niewinnych zwierzętach? Futro nie rośnie na drzewach - zanim stanie się towarem w sklepie, ktoś musi je zedrzeć z jego właściciela.

więcej...

STOLICA SAMBY
Aneta Randall

Karnawał w tym roku był wyjątkowo krótki. Tym bardziej zazdroszczę tym, którzy mieli szansę uczestniczyć w tanecznym szaleństwie na sambodromie Rio de Janeiro. To właśnie tam, jak każdego roku, co najmniej sto tysięcy tancerzy w fantastycznych strojach i prawie bez strojów dało się porwać rytmom samby.

więcej...

PRZYSŁUGA
Paweł F. Weiden

Poczęstunek, który przygotował mecenas, charakteryzował się wspaniałą kawalerską prostotą i ograniczeniem czasu podania do niezbednego minimum. Składał się z dużej butelki Johnny Walkera (black label) jako głównego napitku, solonych orzeszków i solonych paluszków jako jadła, oraz kostek lodu jako modyfikatora i uzdatniacza napitku.

więcej...

KAZNODZIEJA Z SAKSOFONEM
Vice Sprawca

Muzyk to ciężki fach. Jak nie idzie, to trzeba się brać za inną robotę. Dlatego muzykiem może być ktoś albo bogaty, kogo stać na to, by uprawiać ten zawód, albo ktoś kto w zanadrzu ma inny fach. Do tej drugiej grupy należy saksofonista Kirk Whalum, który jest... pastorem.

więcej...

PRZEKLĘTE DZIECIŃSTWO
Plastuch
James Matthew Barrie wychwala świat wyobraźni. To ma być ucieczka przed bólem, którego zaznaje się każdego dnia. Problem polega na tym, że cierpią już nawet kilkuletnie dzieci, ucieczka w świat fantazji jest więc tylko oszustwem. Właśnie ten dylemat jest roztrząsany w filmie "Marzyciel".
więcej...

SZPIEDZY ŚWIATA
Irek Nowak
National Security Agency (NSA) ma władzę, której nie można przecenić, a wiedza o niej jest wciąż znikoma. Utarło się, że jak służby specjalne w USA, to tylko CIA. Nic bardziej błędnego. Niestety informacje, które są na stronie "Służby specjalne" wyglądają, jakby były sporządzone przez pracownika public relations z NSA.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Sesję zdjęciową z nagimi kobietami urządziło w czasie służby pięciu amerykańskich strażaków - powiadomiło dowództwo straży pożarnej w Tampie na Florydzie. Strażaków oskarżono o zaniedbanie obowiązków, rozwiązłość i niesubordynację. Cała piątka została ukarana. Przełożony strażaków, Dennis Jones, był zakłopotany wybrykiem podwładnych, ale przyznał, że "odpowiedzieli na wszystkie wezwania do pożaru".
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 21 LUTEGO!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone