Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
E-NCYKLOPEDI@
Elżbieta Jaromin

Encyklopedia jaka jest, każdy widzi - mógłby napisać Benedykt Chmielowski. Ta nie jest, jak inne. Podstawową różnicą jest możliwość samodzielnego dodawania haseł. Do tej pory kompletowaniem zawartości encyklopedii zajmowały się wąskie grona naukowców. Rewolucja zaczęła się cztery lata temu.

więcej...

WSPOMNIENIA Z KRYMU
Ewa Krzemińska

Wygląda jakby został żywcem wyrwany z amerykańskiego Disneylandu. Jest jednym z symboli Półwyspu Krymskiego. I jest po prostu piękny. Stylowy pałacyk zwany Jaskółczym Gniazdem wznosi się na stromej, blisko 40-metrowej skale tuż nad wodami Morza Czarnego.

więcej...

Z BUBLEM NA WOJNĘ
Plastuch

Logika w armii (i policji) jest taka: "jeśli wyprodukowane w Polsce, to brać nawet byle szmelc". W ręce żołnierzy trafił więc pistolet, którym można sobie pokaleczyć ręce. Zagranicznych użytkowników chętnych na kupno tego cudu techniki nie znaleziono.

więcej...

JAK BRAT Z BRATEM
Sprawca Naczelny

Tree Of Woe zaczynał jak każdy zespół z małego miasta - od grania na imprezach szkolnych. "Po prostu pisaliśmy piosenki. A potem samo poszło" - mówi Tristan Laszewski. Kiedy już większość studentów college'u w Stevens Point stała się ich fanami, przyszedł czas na zorganizowanie dalszych wypadów.

więcej...

W TYM DOMU STRASZY
Lucjan Bilski
"Klątwa" ma ten specyficzny nastrój, bez którego żaden horror nie będzie straszył: cienie, ostrożne ruchy kamery, niesamowite dźwięki. Niestety, to wszystko, co można pochwalić. Japoński reżyser, Takashi Shimizu miał wielkie ambicje, ale talentu nie stało.
więcej...

STRACHY NA LACHY
Irek Nowak
Każdy zamek powinien mieć swojego ducha. Bez białej zjawy, albo pobrzękującego łańcuchami upiora zamek traci połowę swej wartości. Mam na myśli nie wartość materialną, lecz emocjonalną. No bo jak tu wspominać mile wizytę w zamku, w którym nie straszy?
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Radioaktywne pieluchy znalezione na wysypisku śmieci w Sobuczycach w gminie Poczesna, w rejonie Częstochowy, badają pracownicy Państwowej Agencji Atomistyki. Ładunek radioaktywny, przekraczający trzykrotnie dopuszczalną dawkę, wykryły w czasie weekendu zainstalowane na wysypisku czujniki. Na miejsce wezwano strażaków, którzy dokonali dokładnych pomiarów. Okazało się, że źródłem promieniowania jest reklamówka z pieluchami.
Na razie nie wiadomo, jaki promieniotwórczy pierwiastek znalazł się w pieluchach. Reklamówka została zamknięta w specjalnym pojemniku i zabezpieczona na terenie wysypiska.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Mieszkania dla nietoperzy buduje w Czechach grupa niepełnosprawnych pracowników. Przerabiają obudowy starych czeskich telewizorów, które charakteryzował wprawdzie kiepski odbiór i jakość obrazu, ale za to bardzo mocna obudowa. I właśnie dzięki jej odporności na warunki atmosferyczne, znów cieszą się popularnością, ale tym razem jako domki dla nietoperzy.
Już około 50 pudeł z telewizorów, które dominowały na czeskim rynku w latach 80-tych, umieszczono w lasach niedaleko Brna. W każdym może zmieścić się, w zależności od gatunku, do kilkudziesięciu nietoperzy, które korzystają z nich latem. Zimą zapadają w sen zimowy w jaskiniach lub innych, często podziemnych schronieniach.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 7 LUTEGO!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone