Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
WIELKI BRAT PROMIENIUJE
Olaf Ważyński

Armia Stanów Zjednoczonych od lat sprawdza możliwości sterowania środowiskiem przyrodniczym. Jedym z takich projektów był Prime Argus, w którym testowano metody wywoływania trzęsień ziemi. W programie Skyfire wojsko badało możliwość wytwarzania piorunów, które mogłyby trafiać we wskazane cele.

więcej...

GDZIE TA ZIMA?
Natalia Marczyk

Narciarze zgrzytają zębami. Na Słowacji niedźwiedzie budzą się z zimowego snu. W Bawarii barmanki uwijają się w ogródkach piwnych. W Austrii kwitną krzewy, a w bośniackich ośrodkach narciarskich, gdzie zabrakło śniegu, narciarze chłodzą się w hotelowych basenach.

więcej...

NAUKA FILANTROPII
Mikołaj Bednarczuk

Co roku na początku stycznia jestem rozdarty. Cenię ideę filantropii i wolontariatu, ale wkurza mnie ogólnonarodowa histeria podsycana przez drugi kanał Telewizji Polskiej. Wszyscy próbują prześcignąć Owsiaka w byciu Owsiakiem. Dobrze, że nie jąkają się tak jak on.

więcej...

MUZYCZNY WAMPIR
Vice Sprawca

Incognito to dzieło jednego człowieka. Nazywa się on Jean Paul "Bluey" Maunick. Jest gitarzystą, kompozytorem, aranżerem, a także wokalistą. Dla zespołu przyjął bardzo dziwną filozofię. Nie ma w nim bowiem "frontmana", kogoś, kto wybijałby się na pierwszy plan. Co więcej, zespół nie ma stałego składu.

więcej...

KOŁO CZASU
Lucjan Bilski
Film "Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna", niczym spektakl teatralny, jest podzielony na pięć aktów. Każda z części to inna pora roku, ale także kolejny etap w życiu dwóch ludzi. Ich przemijanie symbolizuje życie człowieka od narodzin po śmierć. A także od miłości po cierpienie.
więcej...

PORTRET PRASZCZURA
Irek Nowak
Głównym ośrodkiem kultu Świętowita była Arkona, gdzie w świątyni znajdował się czterogłowy, drewniany posąg z rogiem obfitości w dłoniach, corocznie napełnianym winem w trakcie święta zwanego Libacją. Muszę przyznać, że czuję głęboką więź z przodkami!
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:


Ponad 23.000.000 zł udało się zebrać podczas XIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu diagnostycznego w neonatologii (leczeniu noworodków i wcześniaków) i pediatrii.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
"W Rzymie z kranu tryska woda z gór: czysta woda źródlana, znakomita do picia" - pod takim hasłem wodociągi w Wiecznym Mieście reklamują wodę dostarczaną do domów. Plakaty reklamowe rozmieszczone są w całej włoskiej stolicy.
O tym, że w Rzymie można pić wodę z kranu, wiedzą wszyscy. Teraz jednak miejskie wodociągi rozpoczęły zakrojoną na szeroką skalę kampanię reklamową, przekonując, że woda z kranu jest lepsza od mineralnej z butelki. "To nie tylko slogan, to prawda" - zapewniło kierownictwo przedsiębiorstwa. Przypomniano, że woda, która dociera do domów rzymian, pochodzi z najczystszych źródeł krasowych w środkowych Apeninach, z okolic miejscowości Peschiera i Capore.
Pomysłodawcy reklamy chcieli też przypomnieć o tym, że woda z kranu ma jeszcze jedną wielką zaletę: jest tańsza od mineralnej. Jak obliczono, litr wody butelkowanej kosztuje nawet 1 euro, podczas gdy litr wody z kranu - pół centa.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 24 STYCZNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone