Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
"BAR" WZIĘTY
Elżbieta Jaromin

"Bar" żeruje na najniższych instynktach. Na jaw wychodzą pikantne szczegóły życia intymnego uczestników programu. Z błahostek robi się sensacje i sprzedaje, opatrując tanimi epitetami. Wszystko to bardzo kręci publikę.

więcej...

W SZWAJCARSKIM STYLU
Zbyszko Wielicki

W jak pięknym miejscu stoi "Samotnia" wie każdy, kto zajrzał tam choć raz. Przed schroniskiem rozlewa swe wody Mały Staw, wokół piętrzą się strome skały górskiego kotła. Można stać, patrzeć, podziwiać i... zapomnieć o reszcie świata.

więcej...

WACEK
Agnieszka Krupak

- Człowiek to jednak bydlę - powiedziała moja babcia i zamachnęła się młotkiem z całym impetem. Karp przestał się tłuc po stole, tylko jego ogon wibrował jeszcze przez moment w epileptycznych drgawkach. Babcia wydłubała mu oczy ruchem tak sprawnym, jakby całe życie trenowała ujarzmianie rybiego spojrzenia.

więcej...

BALLADY DLA DOROSŁYCH
Vice Sprawca

Z czym się kojarzy niemiecka muzyka? Jeśli pominąć Bacha, to tylko z tym co można zobaczyć na niemieckich kanałach muzycznych w kablówce. Czyli z najgorszym szambem, prostackim chłamem, który powoduje, że nie potrafię umiejscowić niemieckich muzyków poza najgorszą tandetą. Ale jak to w życiu bywa, pojawiają się zdumiewające wyjątki.

więcej...

CUD NA BAŁKANACH
Lucjan Bilski
Film "Życie jest cudem" emanuje ciepłem. Nawet kiedy w tle szaleje wojna, w przedziwny sposób nie wnika ona w ludzkie charaktery i życie wewnętrzne. Uczciwi ludzie pozostają uczciwi, a złodzieje, przemytnicy i krętacze nie stają się takimi przez to, że założyli mundury - byli tacy już wcześniej.
więcej...

PRL W GABLOCIE
Vice Sprawca
Pamiętacie stare kartonowe bilety kolejowe? Grę "Master Mind - mistrz intelektu"? Łza się w oku kręci! Na witrynie są etykiety z towarów żywnościowych, nawet polskich gum do żucia, stare pralki, karty gwarancyjne najbardziej absurdalnych towarów, skany banknotów, a nawet zimowe buty Relaksy!
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Cztery nowe ośrodki uruchomi TVP. Od 1 stycznia Telewizja Polska uruchamia cztery nowe oddziały terenowe (OTV): w Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Olsztynie i Opolu. Obecnie TVP to trzy programy ogólnopolskie: TVP1, TVP2, TVP3 oraz 12 oddziałów terenowych nadających w ramach "Trójki". Nowo powstające oddziały do tej pory były najmniejszymi jednostkami w telewizji - ośrodkami telewizyjnymi i podlegały pod właściwe oddziały terenowe.
Uruchomienie nowych oddziałów TVP finansuje z własnych źródeł (nie otrzymała na ten cel żadnych dodatkowych środków publicznych). Podniesienie ośrodków do rangi oddziałów spowoduje wzrost zatrudnienia w tych placówkach. Powstanie nowych oddziałów łączy się też ze zwiększeniem liczby godzin emisji programu, zwłaszcza programów premierowych. Mimo iż do uruchomienia nowych oddziałów pozostało kilka dni, dwa oddziały (Kielce i Gorzów Wlkp.) nie mają jeszcze szefów.
TVP3, w ramach którego działają oddziały terenowe TVP, zatrudnia obecnie 1664 osoby. Najwięcej z nich pracuje w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Największą oglądalność mają oddziały w Szczecinie, Krakowie i Gdańsku, a najlepsze wyniki finansowe osiągają OTV Gdańsk, Wrocław i Poznań.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Święty Mikołaj stracił sanki w Lazzate niedaleko Mediolanu. Zabrała mu je włoska policja. Zgromadzone na głównym placu miasteczka dzieci nie doczekały się w piątek świętego Mikołaja, który miał rozdawać prezenty. Został on bowiem zatrzymany przez karabinierów, którzy zażądali dowodu rejestracyjnego sanek i uznając, że nie mają one atestu, odebrali mu je.
Dla wielu z dzieci czekających na placu na prezenty był to już drugi zawód, jaki je spotkał przed tymi świętami. Niedawno karabinierzy zatrzymali wypełniony najmłodszymi pociąg świętego Mikołaja, jeżdżący jak co roku po uliczkach Lazzate. Gdy okazało się, że wykonana przez niego własnoręcznie kolejka nie ma homologacji, funkcjonariusze kazali wszystkim dzieciom wysiąść, skonfiskowali pociąg, a jego maszyniście dali mandat w wysokości 1500 euro. W obu przypadkach uznali, że środki lokomocji łamią przepisy ruchu drogowego.
Burmistrz miasteczka Cesarino Monti twierdzi, że karabinierzy uwzięli się, by popsuć miejscowym dzieciom święta.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 10 STYCZNIA 2005 ROKU!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone