Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
KPINY Z DEMOKRACJI
Łukasz Dzieszkowski

- Oglądaliśmy dantejskie sceny - mówi Sławomir Kruk z opolskiego PiS. Na taśmach nagrano między innymi awantury w lokalach wyborczych, próby zastraszania, a także tajemnicze autobusy z "turystami". - Była to grupka kilkunastu osób, które jeździły od lokalu do lokalu i wszędzie oddawały swoje głosy.

więcej...

PO DRUGIEJ STRONIE TATR
Andrzej Mackiewicz

W Orawskim Podzamczu znajduje się jeden z największych zamków na Słowacji. Tu przeżyliśmy pierwsze niemiłe zaskoczenie. W zamku, po przekroczeniu bramy głównej zatrzymano nas i ku naszemu zdziwieniu potraktowano słowem "won"! Bardzo dziwny zwyczaj!

więcej...

...IŻ POLACY NIE GĘSI,
IŻ SWÓJ JĘZYK MAJĄ
Elżbieta Jaromin

Po śniadaniu w swoich ulubionych jeansach i T-shircie pobiegłam do kosmetyczki, żeby zrobić sobie manicure, pedicure i nałożyć peeling. Siedząc w poczekalni przejrzałam najnowszego Playboya, zdążyłam wysłać sms i posłuchać rocka. Wizyta znacznie się przedłużyła, dlatego nie zdążyłam na lunch.

więcej...

BEZ KONSERWANTÓW
Kamil Sucharski

"How To Dismantle An Atomic Bomb" to dowód na to, że siły witalne nie opuściły i jeszcze długo nie opuszczą muzyków U2. Już singiel "Vertigo" dawał jasno do zrozumienia, że muzycy wracają do korzeni, czyli porzucają brzmieniowe eksperymenty i znów grają konkretnego rocka. Po pierwszym przesłuchaniu krążka wiedziałem, że to jest to.

więcej...

ZGODNIE Z TRADYCJĄ
Kinga Malec
"Bezprawie" to western, można rzec klasyczny. Są w nim kowboje - prawdziwi, ci od poganiania bydła. Jest miasteczko trzymane za mordę przez niegodziwego bogacza. Fabuła też nawiązuje do westernowych kanonów. Źli następują dobrym na odcisk, więc dobrzy biorą odwet.
więcej...

SZLACHETNA CIECZ
Irek Nowak
Jeśli chodzi o kasę, to można naprawdę dostać zawrotu głowy. Otóż seria whisky o nic mi nie mówiącej nazwie Dalmore 62yo ukazała się w liczbie 12 butelek. Na jakiejś aukcji jedna z nich osiągnęła cenę blisko 26 tysięcy funtów!!!
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Prawie 160 psich zaprzęgów złożonych łącznie z ponad 600 psów wystartowało w zawodach rozegranych w lasach koło Lublińca w województwie śląskim. W zawodach "Wilcze Echa" wzięli udział zawodnicy z całej Polski a także goście z Czech. Psie zaprzęgi liczyły od dwóch do kilkunastu psów tzw. ras północnych. Najbardziej popularne to syberian husky, malamut, samojed i pies granlandzki.
Każdy pies ma swoje miejsce w zaprzęgu i wie co ma robić. Zadaniem mushera, czyli osoby, która siedzi na wózku jest kierowanie zaprzęgiem. Psi zaprzęg osiąga momentami prędkość nawet 50 km/h.
W zależności od liczby czworonogów w zaprzęgu zespoły miały do pokonania trasę o długości od 5 do 30 kilometrów. Podczas zawodów odbył się także wyścig dla najmłodszych. Tzw. "Skandynawka" polega na biegu z psem przytroczonym smyczą do bioder małego biegacza.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Małą bieżnię pod choinkę dostanie od premiera Włoch Silvio Berlusconiego każdy parlamentarzysta z jego partii Forza Italia. Berlusconi postanowił w ten sposób zadbać o ich kondycję fizyczną. Szef rządu i zarazem najbogatszy Włoch słynie z wielkich gestów i chętnie obdarowuje swych współpracowników prezentami. Politycy jego partii dostali już między innymi cenne zegarki, krawaty i inne eleganckie akcesoria.
Teraz premier zdał sobie sprawę, że trzeba zadbać o formę i zdrowie polityków Forza Italia przed następnymi wyborami parlamentarnymi w 2006 roku. Dlatego każdy deputowany Forza Italia otrzyma na Gwiazdkę małą bieżnię, by ćwiczył kondycję i miał siłę sprostać wyborczym wyzwaniom. Jak za wszystkie tego typu prezenty premier zapłaci z własnej kieszeni. Jego macierzysta partia ma 178 deputowanych i tyle też urządzeń sportowych zamówił. Nie wiadomo jeszcze, czy premier osobiście zamierza sprawdzać, czy parlamentarzyści z nich korzystają.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 13 GRUDNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone