Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
POGRZEBANE MARZENIA
Dawid Kucharczyk

W światku bokserskim zawrzało. "Gołota został po raz drugi w tym roku okradziony ze zwycięstwa! To jemu należał się tytuł" - stwierdzili eksperci z boxingtalk.net, jednej z najpoważniejszych stron internetowych o zawodowym boksie. Zaraz po tym, jak pojawiły się wyniki, komentator walki napisał: "Nie mogę w to uwierzyć. Gołota był lepszy w każdym elemencie pięściarskiego rzemiosła".

więcej...

W GORĄCYM KRAJU
Michał Niwicki

Kiedy samolot dotknął ziemi i przyszło nam wyjść, grube krople potu momentalnie pojawiły się na czołach. Gorące tunezyjskie powietrze uderzyło dokładnie tak, jak przy otwieraniu nagrzanego piekarnika. Po piętnastu minutach marzyliśmy tylko o zimnym przysznicu i kąpieli w morzu.

więcej...

NOBEL DLA TERRORYSTY
Karol Mrówka

W imię poprawności politycznej wstydliwie przemilcza się jeden fakt z życiorysu Jasera Arafata. Na początku lat 90., po inwazji wojsk irackich na Kuwejt poparł Saddama Husajna. Zgodnie z tym co wówczas mówił Arafat, irackie czołgi wjechały do Kuwejtu w imię słusznej sprawy.

więcej...

SZCZĘŚLIWY DRUGOLIGOWIEC
Paweł Oses

Myliłby się ten, kto sądziłby, że saksofon to dla Richarda Elliota cały świat. To muzyk wybitnie nietuzinkowy. W wieku dwudziestu paru lat zdobył licencję pilota. Jest właścicielem firmy, która zajmuje się przerabianiem francuskich wojskowych odrzutowców szkoleniowych na potrzeby amerykańskiego rynku cywilnego.

więcej...

PONIŻEJ PASA
Kinga Malec
Poziom dowcipów w filmie "Zabawy z piłką" nie podnosi się wyżej pasa. Może kogoś rozbawią sceny powiększania genitaliów za pomocą pompki, zaspokajania się pizzą (nie mam tu wcale na myśli zaspokajania godu), albo miłości kretyna do szpetnej baby. Mnie to nie śmieszy.
więcej...

Z JĘZYKIEM ZA PAN BRAT
Irek Nowak
"Uje się nie kreskuje", przed "że" trzeba postawić przecinek, "nie" z czasownikami pisze się osobno, itp., itd. Czasem te wszystkie wbijane nam do głowy mądrości o ojczystej mowie zdają się psu na budę. Czasami człowieka cholera bierze, gdy nie wiadomo jak coś napisać, a najbliższe otoczenie zapytane o radę w swych sądach dzieli się dokładnie na pół.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA z Głogowa oraz tamtejszy samorząd zdobyły pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Radę Europy na program przeciwdziałania przemocy pod hasłem "Młodzi Aktywni Obywatele". Nagrodę wręczono w Oslo.
SZANSA jako jedyna organizacja pozarządowa z Polski znalazła się w ścisłym finale konkursu na program, w którym młodzi ludzie we współpracy z samorządem wykazują się aktywnością w przeciwdziałaniu przemocy. Spośród projektów zgłoszonych przez 78 europejskich organizacji ten zyskał najwyższe uznanie.
Stowarzyszenie organizuje m.in. zajęcia terapeutyczne z młodzieżą i dziećmi w klubie środowiskowym. Jedną z form pracy jest prowadzenie zajęć z młodymi ludźmi przez ich rówieśników. W szeregach głogowskiej organizacji na co dzień pracuje kilkudziesięciu wolontariuszy, którym organizacja umożliwia wcielanie w życie ich projektów pomocy dla innych młodych ludzi.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Ze względu na duchy nie zostanie zburzona stara stodoła. Urzędnicy norwescy wydali zgodę na zachowanie rozsypującej się stodoły w nienaruszonym stanie, mimo że wcześniej władze miasteczka Tromso zaleciły właścicielowi zburzenie budynku, bo zgodnie z przepisami stanowił poważne zagrożenie bezpieczeństwa znajdujących się w niej osób. Właściciel odmówił tłumacząc, że burząc budynek rozgniewałby mieszkające w nim duchy.
"Wiele lat temu usunąłem dach stodoły i wkrótce potem kilkakrotnie zetknąłem się ze zjawiskami paranormalnymi, a potem poważnie się rozchorowałem. W tym miejscu mieszkają duchy, cała moja rodzina o tym wie" - napisał rolnik w uzasadnieniu swojego protestu.
Urzędnicy zgodzili się na zachowanie budynku w nienaruszonym stanie, chociaż nadal chcą, aby został on zabezpieczony. "Czasem musimy przyjąć, że poza przepisami budowlanymi pomiędzy niebem a ziemią istnieją jeszcze inne rzeczy", stwierdził inspektor budowlany.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 29 LISTOPADA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone