Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
ODEBRALI IM RADOŚĆ
Łukasz Dzieszkowski

- Te działki są całym moim życiem - mówi Zygmunt Koss. - To my, mieszkańcy, zasadziliśmy tutaj drzewa, kwiaty, jarzyny. Dopiero po tylu latach okazało się, że robimy to bezprawnie - dodaje ze łzami w oczach. - Nie stać nas na prawników, jesteśmy emerytami. Nie znamy się na przepisach.

więcej...

TYDZIEŃ NA WYSPIE
Olaf Ważyński

Pierwszą niespodzianką były drzwi do domku. Mocno nadgryzione zębem czasu, z równie wiekowym, luźno osadzonym zamkiem. Wnętrze, pokoik dwa na cztery metry, okazało się zatęchłą norą, brudną i chyba nigdy nie wietrzoną. Szybko zrozumiałem, dlaczego. Okno po otwarciu nie dało się już zamknąć.

więcej...

RANDKA W MAGISTRACIE
Małgorzata Kozak

Burmistrz Mińska Mazowieckiego wyrzucił z pracy urzędniczkę za jej anons na internetowych randkach. Czyżby duch prokuratora Starra pojawił się w niewielkim mazowieckim miasteczku? "Publiczne zaproszenie do zaspokajanie potrzeb seksualnych" zdrowemu człowiekowi kojarzy się raczej z seksualną awangardą, najdelikatniej sprawę ujmując. Co zatem wydarzyło się w mińskim magistracie?

więcej...

NIEMODNE PIOSENKI
Sprawca Naczelny

Tradycyjne poboczne przedsięwzięcia Marka Knopflera - udział w koncertach charytatywnych i sesjach nagraniowych zaprzyjaźnionych muzyków - nie uśpiły czujności fanów. Na internetowych forach gorączkowo spekulowano, jaka będzie nowa płyta: podobna do ostatniej "The Ragpicker's Dream", będą na niej rozbrzmiewać echa straitsowskiej przeszłości Knopflera, a może przyniesie coś zupełnie nowego. Prawda jak zwykle ułożyła się pośrodku.

więcej...

MONTE CHRISTO Z SEULU
Lucjan Bilski
Park Chan-wook najpierw dokonuje wiwisekcji psychiki uwięzionego człowieka, psychiki stojącej na skraju rozpadu. Potem oglądamy najeżoną pułapkami drogę do odkrycia prawdy, na koniec zaś reżyser próbuje pokazać dramat cierpiącego człowieka, którego cierpienie zmienia w anioła zemsty.
więcej...

POŁAMANI TANCERZE
Irek Nowak
Gdy przed wieloma laty oglądałem w "Telewizyjnej Liście Przebojów" "Moonwalkera" Michaela Jacksona, szczęka mi opadała. Jak to możliwe, że facet idzie do tyłu, skoro nogi układają mu się w odwrotną stronę? Nie był to żaden trick telewizyjny, a jedynie sztuczka, do której przylgnęła w mojej głowie nazwa break dance.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Ponad 4 kg ważyły trzy dorodne prawdziwki, które znalazł w lesie Stanisław Lalak z podgorzowskiego Santocka. Największy z borowików waży ponad 1,7 kg, jego kapelusz ma ponad 30 cm średnicy, a korzeń 10 cm.
Pozostałe dwa grzyby giganty ważą niewiele mniej - 1,3 kg i 1,28 kg. Wspólnie ze swoim największym "bratem" wypełniają sporych rozmiarów wiklinowy kosz. Obok nich grzybiarz znalazł kilka innych pięknych prawdziwków, jednak już dużo mniejszych.
Grzyby rosły w bukowym lesie, w wysokiej trawie blisko stawów. Jak przyznał Lalak, są to największe okazy, jakie znalazł w swoim życiu, a grzyby zbiera od wielu lat. Borowiki są zdrowe jak rydze i zapewne niemniej smaczne. Będą suszone, by podczas świąt trafić na wigilijny stół.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
We własnym samochodzie urzęduje burmistrz ubogiego miasteczka Fruntiseni w Rumunii, ponieważ skromny miejski budżet nie pozwala na wynajęcie służbowego lokalu.
Burmistrz Viorel Crasmaru ma nadzieję, że przed nadejściem zimy miasto wygospodaruje fundusze na otwarcie prawdziwego biura, ponieważ wydatki na ogrzanie samochodów podczas zimowych mrozów i tak na pewno przekroczyłyby koszt wynajęcia lokalu.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 18 PAŹDZIERNIKA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone