Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 
W numerze między innymi:
CHMIEL ANTYZAWAŁOWY
Bogdan Leniarski

Piwowarów można by - nie bez podstaw - podejrzewać o rozpowszechnianie korzystnych dla nich informacji. Ale są też lekarze, którzy potwierdzają opinię o zbawiennym wpływie piwa na organizm. Twierdzą oni, że piwo ma nie tylko uspokajające właściwości, ale też powstrzymuje rozwój chorób układu krążenia, chroni przed rakiem i osteoporozą.

więcej...

SÖLDEN - PODNIEBNE PARTY
CZĘŚĆ II
Krzysztof Czub

Nadszedł czas na odkrycie tajemniczego tunelu. Wkrótce dotarliśmy do wielkiej dziury. Wjechaliśmy do dwustumetrowej skalnej rury o nikłym nachyleniu, w którą wtłoczono śnieg i zamontowano światło. W ten sposób zmyślni gospodarze połączyli stoki lodowca Rettenbach z następnym - Tiefenbach. Panorama, która roztacza się po drugiej stronie tunelu, zachwyca! Jak okiem sięgnąć widać było szczyty gór!

więcej...

NIEBEZPIECZNE USPRAWNIENIE
Witold Filipowicz

W momencie, gdy strona wyśle skargę za pośrednictwem jakiegoś urzędu, traci jednocześnie wszelką kontrolę nad jej dalszymi losami. Nakaz zachowania przez organ terminu trzydziestu dni dla przekazania sądowi całej dokumentacji jest zrozumiały i powinien być bezwzględnie przestrzegany. A jeśli urząd nie dochowa terminu? Albo jeszcze gorzej - w ogóle nic nie zrobi - to co wówczas?

więcej...

REQUIEM DLA POETY
Olaf Ważyński
Kiedy w 1988 roku słuchałem piosenek Jacka Kaczmarskiego z wysłużonej kasety, nagranej podczas jakiegoś koncertu na Zachodzie, nie wiedziałem jeszcze, że doświadczam właśnie przemiany z infantylnego gówniarza w człowieka z ideami. Kiedy trzy lata później klaskałem na koncercie Kaczmarskiego we Wrocławiu, zdałem sobie sprawę, że mój świat zmienił się znacznie bardziej.
więcej...

ROMANS NA EMERYTURZE
Plastuch
"Lepiej późno niż później" to film z gatunku określanego jako "komedie romantyczne". Komedia to to jest, ale z tą romantycznością bywało różnie. Mnóstwo gagów obracało się w filmie wokół zaawansowanej dojrzałości jego bohaterów. Temat jakim jest związek dwóch osób w wieku przedemerytalnym dostarcza ku temu niejednej okazji. Temat to o tyle wdzięczny, co ryzykowny.
więcej...

TERRORYŚCI W SIECI
Kuba Szwarc
Terroryzm ostatnio kojarzy nam się generalnie z brodatymi facetami z turbanami na głowach. Nic bardziej błędnego. Żeby się o tym przekonać, wystarczy wejść na stronę www.terroryzm.com. Ta witryna to tak naprawdę zbiór artykułów na temat światowego terroryzmu.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Kuba Wojewódzki, Paweł Wilczak, Maciej Maleńczuk i zespół Tercet Egzotyczny znaleźli się wśród laureatów studenckiego plebiscytu "Świry 2004". "Świrami za całokształt" okrzyknięto Wojciecha Manna i Krzysztofa Maternę. Statuetki "Świra" wręczono w Katowicach. Definicja "Świra" nie jest do końca sprecyzowana, choć - jak mówił prowadzący galę Piotr Bałtroczyk - zdecydowanym uproszczeniem byłoby określanie go jako "osobę bez piątej klepki". Dlatego ci spośród laureatów, którzy zdecydowali się odebrać nagrodę, przyjmowali ją z zadowoleniem, wiedząc, że "Świrem" zostaje się za osobowość, pomysłowość, poczucie humoru i "pozytywne zakręcenie". Niektórzy laureaci twierdzą nawet, że lepiej być "Świrem", niż normalnym.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Kampanię walki z otyłością rozpoczyna McDonald's. Amerykański koncern zachęca swoich klientów do większej aktywności i wprowadza do menu zdrowsze produkty. Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli, że na początku maja w ponad 13 tysiącach restauracji tej firmy w USA pojawią się nowe potrawy dla dorosłych pod nazwą "Bądź aktywny". Mają one zawierać mniej tłuszczów, kalorii i węglowodanów. Menu zostanie uzupełnione sałatkami z lekkimi dressingami. Klienci otrzymają też broszury zalecające do zastąpienia sera i bułek warzywami. Plakaty w lokalach mają zachęcać do większej aktywności. 95% Amerykanów przyznaje, że korzysta z fast foodów. Co drugi mieszkaniec Stanów Zjednoczonych żywi się w nich przynajmniej raz w tygodniu.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 3 MAJA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone