Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 
W numerze między innymi:
ŁAŃCUSZEK (NIE)SZCZĘŚCIA
Łukasz Dzieszkowski

Już na początku "rozmowy" zostajemy poinformowani, że absolutnie nie możemy przerwać połączenia, gdyż w ten sposób nasze zgłoszenie zostanie anulowane. Czas rozmowy, a właściwie słuchania muzyki, trwa - bagatela - 18 minut. Jak łatwo policzyć, taka rozmowa kosztuje prawie 140 złotych.

więcej...

SÖLDEN - PODNIEBNE PARTY
Krzysztof Czub

Austriacki Tyrol to alpejskie wysmukłe szczyty pokryte świeżym puchem i niezliczone trasy narciarskie. Bo Tyrol nartami stoi. Zimą wszystko kręci się tutaj wokół dwóch desek. Ponad 1200 kolejek górskich i wyciągów czeka na spragnionych zimowych wrażeń narciarzy. Tym razem zmierzaliśmy do Sölden - narciarskiego kurortu z lodowcami, ski tunelem, i niekończącą się panoramą niebotycznych alpejskich szczytów.

 

więcej...

BUNT - NATURĄ MŁODYCH LUDZI?
Karolina Kałamajska

Istniejesz tylko Ty i Twój gniew. Zamykasz się w pokoju, włączasz na cały regulator płytę z heavy metalem i czytasz nieprzyzwoite pismo. W nocy piszesz pamiętnik pełen wulgaryzmów, a w dzień wnosisz je w swoje życie. Nie potrzebujesz nikogo. Czujesz się silny i dajesz sobie radę sam.

więcej...

GAMBA SAVALLA
Paweł Oses
Filozofią Jordi Savalla jest tworzenie unikalnych nagrań ignorowanych dotąd kompozytorów. Savall gra na instrumencie, którego nazwa mało komu cokolwiek mówi - viola da gamba. Przed laty nagrał muzykę do filmu "Wszystkie poranki świata". Słynny film z Gérardem Depardieu w roli głównej cieszył się taką popularnością, że płyta z nagraniem była notowana na listach przebojów obok albumów Michaela Jacksona.
więcej...

HAK NA ŁAWNIKA
Kinga Malec
Film "Ława przysięgłych" jest skonstruowany według klasycznej recepty Alfreda Hitchcocka: na początku trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie. Trzęsieniem ziemi jest tu masakra w biurze maklerskim, dokonana przez szaleńca ze strzelbą. Reszta fabuły skupia się na procesie wytoczonym przez wdowę po jednej z ofiar producentowi broni. A właściwie na zakulisowej rozgrywce, jaka mu towarzyszy.
więcej...

ŚWIĘTSI OD PAPIEŻA
Adam Molecki
Rodzimi konserwatyści katoliccy mają swoje kaplice praktycznie w każdym większym mieście z wyjątkiem Poznania i Szczecina. Pierwszym księdzem, który jest wymieniany na stronie, jest niejaki Karol Stehlin. Ten duchowny został wyświęcony przez arcybiskupa Marcelego Lefebvre'a. Jeśli się nie mylę, jest więc objęty ekskomuniką.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Flagi 10 nowych członków Unii Europejskiej zawisną na masztach z Gdańska. Maszty, które staną przed Parlamentem Europejskim w Strasburgu, są wykonywane przez stoczniowców w Stoczni Gdańskiej. Będą kosztowały ok. 400 tys. zł. Ważą po 400 kg, liczą po 18 metrów. Maszty mają wyruszyć do Strasburga 23 kwietnia. Pomysł, by zrobić maszty w Stoczni Gdańskiej, podobno zrodził się w głowie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Pata Coxa przed jego wizytą w Gdańsku na początku lutego 2004 roku.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Kliknij, aby powiększyć
Największe zdjęcie krajobrazu wykonała sonda Mars Express. Wymiary zdjęcia - marsjańskiej "pocztówki" - wynoszą 24 na 1,35 m. Fotografia przedstawia pas krajobrazu Marsa długości 3,7 tys. km i szerokości 166 km. Przedstawiony na zdjęciu fragment Marsa ma powierzchnię 380 tys. km2 - więcej niż całe Niemcy. Nieskompresowane dane zajmują 2,5 gigabajta pamięci komputerowej. Zależnie od wysokości, na jakiej się znajduje, sonda Mars Express przelatuje nad powierzchnią Marsa z prędkością od jednego do czterech kilometrów na sekundę.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 19 KWIETNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone