Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
TO TAKIE DZIWNE, STRACIĆ BRATA
Łukasz Dzieszkowski

Wieczorem rodzina dowiedziała się, że osiemnastolatek zginął w wypadku samochodowym. Po dyskotece siedem osób wsiadło do opla. Brawura i chęć popisania się przed kolegami doprowadziły do tragedii. Kierowca wyprzedzał "na trzeciego" i uderzył w skręcający samochód. Robert podobno siedział na kolanach koleżanki. Przeżyli wszyscy oprócz niego.

więcej...

WYSOKIE JEST PIĘKNE (I GROŹNE)
Katarzyna Marczak

Góry są równie piękne, co niebezpieczne. Zwłaszcza zimą. I niech was nie zwiedzie kalendarz. W Karkonoszach to właśnie w marcu jest najwięcej śniegu. Lawiny nie są tu rzadkością. Najsłynniejsza (i zarazem najtragiczniejsza) z nich zeszła w Białym Jarze 36 lat temu, 20 marca 1968 roku. Zabiła 19 osób.

więcej...

DOLARY W OCZACH
Anna Kowalska

Ostatnio pewien znajomy powiedział mi, że powinnam zaczął stąpać twardo po ziemi, bo mam "fiołki w głowie" i niektóre moje pomysły są mało życiowe i nie przynoszą konkretnych korzyści finansowych. Zaczęłam się zastanawiać, czy może rzeczywiście czas przemeblować swoje życie, zacząć myśleć ekonomicznie, materialistycznie i robić wszystko, aby osiągnąć szybki, pewny zysk.

więcej...

SŁOŃCE WZESZŁO NA WSCHODZIE
Olaf Ważyński
Czy ktokolwiek z was potrafiłby wymienić choć jednego ukraińskiego muzyka? Wątpię. Ze wstydem muszę się jednak przyznać, że i ja nie mam absolutnie żadnego rozeznania w ukraińskiej scenie muzycznej. Z jednym wyjątkiem. Połowicznym. Bo Roksana Vikaluk to wprawdzie Ukrainka, ale tworząca, nagrywająca i koncertująca w Polsce.
więcej...

EWANGELIA WG MELA GIBSONA
Plastuch
Ukrzyżowanie Chrystusa dla jednych jest sprawą wiary, dla innych czymś w rodzaju "Przeminęło z wiatrem". Nie widzieli, ale generalnie wiedzą o co chodzi. Robiąc film, który zawładnie wyobraźnią i jednych i drugich, jego twórca powinien mieć trochę więcej pokory. Tym bardziej, że o wsparcie zabiegał u samego Ducha Świętego. Skoro tak, to Mel Gibson odcisnął swe piętno na "Pasji" zbyt mocno.
więcej...

ZAPOMNIANE TRAMWAJE
Zofia Grabczyk
"Katedra Transportu" to strona między innymi o nieistniejących systemach tramwajowych. Są na niej informacje o dawnych liniach w szesnastu miastach Polski. Wśród nich są właściwie wyłącznie mniejsze miasta - na przykład Inowrocław, czy Cieszyn. W większych aglomeracjach tramwaje bowiem wciąż jeżdżą, a w tych, o których mowa na stronie, nie jeżdżą już wcale.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

"Fryderyk Chopin", luksusowy statek wycieczkowy należący do niemieckiego armatora, ma pływać od kwietnia Wisłą na trasie z Gdańska do Warszawy. Jednostka może zabrać na pokład ponad 80 osób, a najdroższy rejs ma kosztować nawet 3,5 tys. euro. Cena będzie uzależniona od czasu trwania wycieczki (najkrótsza tydzień) i zakresu usług. Na statku oprócz eleganckich kabin jest restauracja, bar, kawiarnia, biblioteka i sklep. "Fryderyk Chopin" w pierwszy rejs testowy wyruszy z Gdańska do Warszawy lub Modlina (w zależności od poziomu Wisły) pod koniec marca. Jednostka ma pływać po Wiśle do listopada, jeśli pozwoli na to pogoda.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Nawet 5 lat więzienia za namiętne całowanie się w publicznych miejscach w Indonezji przewiduje projekt ustawy antypornogaficznej. Zabrania ona także publicznego rozbierania się, tańców erotycznych i urządzania seksparty. Osobom nie przestrzegającym tych zakazów grozi więzienie od 3 do 10 lat więzienia. Ci, którzy oglądają erotyczne pokazy, mogą spędzić dwa lata za kratkami. Indonezyjczycy przez ostatnie lata opowiadali się za bardziej współczesną wersją islamu, jednak muzułmańskie surowe tradycje coraz częściej biorą górę.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 22 MARCA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone