Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
RAZEM NAM SIĘ UDA
Olaf Ważyński

Cała historia zaczęła się wiosną 2001 roku, kiedy Ewa i Richard poznali się przez internet. Richard pracował wtedy w Londynie nad internetowym projektem edukacyjnym. Projekt miał się opierać na podróży dookoła świata i relacjach zamieszczanych na stronie internetowej. Wędrówka po świecie miała potrwać aż 27 lat!

więcej...

DOLINA PEŁNA SŁOŃCA
Krzysztof Czub

Znam ludzi, którzy nie lubią zimy. Ja jednak cenię ją na równi z latem, chociażby ze względu na dwa tygodnie, które spędzam zwykle na nartach. I chociaż zima w naszym kraju bywa ponura, to jednak są miejsca w Europie, gdzie jest ona pełna słońca, energii i życia. Takim miejscem są na pewno włoskie Dolomity i Trydent. Tym wszystkim, którzy zastanawiają się jeszcze, gdzie wybrać się na narty, polecam kwintesencję północnej Italii - dolinę Val di Sole.

więcej...

ANABOLE NA LEGALU
Jerzy Dąbrowski

To kibice domagają się jeszcze lepszych wyników, jeszcze więcej rekordów, jeszcze bardziej pasjonujących pojedynków. To kibice stają się więc sprawcami wszystkich wynaturzeń, jakie niesie ze sobą współczesny sport. Chcecie być odpowiedzialni za to, że jakiś sfrustrowany sprinter wygra zawody, a po tygodniu wykituje? Chcecie, żeby z waszego powodu niemieckie, albo chińskie sportsmenki zachodziły w ciążę, a po wygranym wyścigu ją usuwały?

więcej...

ZNOWU GRAJĄ!
Vice Sprawca
Cuda się jednak zdarzają - byłem na koncercie Polücjantów w poznańskim klubie "Piwnica 21"! To chyba najlepszy koncert na jakim byłem w życiu. Co rusz były powody do zdumienia. Począwszy od zaskoczenia, gdy zobaczyłem wokół siebie ludzi, którzy śpiewają teksty razem z Kubą Badachem. Bez większego zastanowienia zacząłem śpiewać razem z nimi wszystkimi. Cholera! Okazało się, że znam na pamięć wszystkie teksty Polücjantów!!!
więcej...

PLASTIK I KARTON
Robert Kardasz
Są modelarze, którzy zajmują się tylko figurkami. Oczywiście z reguły są to figurki żołnierzy. Tyle, że nie ma już po prostu żołnierzyków. Jeśli ktoś robi figurkę, to na przykład niemieckiego "Panzerjäger z frontu wschodniego z 1944 roku". Liczy się każdy najdrobniejszy szczegół - kształt hełmu, rodzaj uzbrojenia, umundurowania (kolory!), i wiele innych.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Brazylijskie jiu-jitsu dotarło do Olsztyna. Na styczeń zapowiedziano otwarcie szkoły, w której będzie można nauczyć się tej sztuki walki. Rozpoczęła się już procedura formalna - najpierw powstanie Olsztyńskie Stowarzyszenie Jiu-Jitsu, a następnie szkoła. W Polsce silne ośrodki brazylijskiego jiu-jitsu powstały do tej pory w Warszawie, Poznaniu i Szczecinie. Brazylijskie jiu-jitsu jest reklamowane jako sztuka walki niepokonana w starciach zawodników specjalizujących się w różnych stylach. Najlepiej rozwinęła się w swojej ojczyźnie - Brazylii oraz Japonii. Zawodnicy wychodzą na matę w kimonach. Walka toczy się w parterze o założenie dźwigni lub duszenia. Nie ma uderzeń i tym samym nokautów. Szkolą się w tym systemie np. amerykańscy Rangers i Navy Seals.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
225.000 euro na budowę tunelu dla żab przeznaczy rząd Niemiec. Tunel ma powstać pod trasą szybkiego ruchu, aby żaby mogły bezpiecznie przedostać się na drugą stronę drogi. Rzecznik rady berlińskiej dzielnicy Reinickendorf, Ruediger Zech, powiedział, że budowa tunelu pozwoli żabom i innym płazom bez problemów docierać nad pobliskie jezioro, gdzie wiosną składają skrzek. Dotychczas żaby były przenoszone przez drogę w koszykach dźwiganych przez przedstawicieli organizacji ochrony przyrody.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - PO 19 STYCZNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone