Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


Szukam domu...

W numerze między innymi:
KREW Z KRWI
Sprawca Naczelny

Dawniej tego nie widziałem, ale teraz dostrzegam podobieństwo mojej córki do mnie. Niby nie jest tego wiele: dziurka w brodzie, kolor oczu, charakterystyczna linia nosa. Ale jest jeszcze coś. Dzikość spojrzenia, gesty i mimika, coś w uśmiechu - każą mi myśleć z dumą: to moja dziewczynka!

więcej...

SPACERKIEM PO PRADZE
Paweł Oses

Gdy wchodzi się do zabytkowych dzielnic pierwsza rzecz, jaka przykuwa wzrok, to wprost niezliczona liczba sklepów i kramów z pamiątkami po Związku Radzieckim lub kuflami do piwa. Wystarczyło wejść do dwóch takich sklepików, żeby wiedzieć, co jest w pozostałych dwustu. Jakim cudem one wszystkie się utrzymują, skoro w każdym jest dokładnie to samo - to pozostało dla mnie zagadką.

więcej...

KASJER Z NIEDOMKNIĘTYM SEJFEM
Witold Filipowicz

Jest wiele firm krajowych, które swoje wysokie koszty generują z powodu własnej nieudolności, a pokrywają je z kieszeni podatnika. Podatnik, żyjąc od 14 lat w systemie gospodarki rynkowej, mając prawo wyboru dostawcy lub wykonawcy na zasadzie rachunku ekonomicznego, w przypadku zamówień publicznych wyboru żadnego nie ma. Dopłaca do każdego zamówienia kilka lub kilkanaście procent.

więcej...

A'TOMEK
Irek Nowak
Kilka lat temu głośno było o "zgubionych" głowicach pochodzących z państw byłego Związku Radzieckiego. Rzekomo miały one trafić w ręce radykalnych islamistów. Nawet jeśli to bzdura, to warto uzmysłowić sobie, że broń jądrową ma Pakistan. To pierwsze państwo z kręgu kultury islamskiej, które ma taki arsenał. Jeśli się weźmie pod uwagę, że tamtejsze wojsko i służby specjalne przez całe lata wspierały afgańskich talibów, to rysuje się dość nieciekawy obraz.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Kampania społeczna "Szukam domu..." ruszyła już dziewiąty raz. Celem akcji jest propagowanie idei rodzinnej opieki zastępczej, utworzenie obywatelskiego ruchu społecznego na rzecz rodzicielstwa zastępczego oraz nabór kandydatów na rodziców zastępczych. W akcji bierze udział 137 ośrodków. Dzięki dotychczasowym akcjom "Szukam domu..." 980 dzieci znalazło się w rodzinach zastępczych, a wiele rodzin zdecydowało się na rodzicielstwo zastępcze i obecnie przechodzi odpowiednie szkolenia.

Program "Szukam domu..."
Program "Autobus Nadziei"

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
218 pamiątek z ponaddźwiękowego Concorde'a sprzedał w Paryżu dom aukcyjny Christie's. Uzyskał za nie 3 288 633 euro. Najwyższą cenę, 480 099 euro, uzyskał znany, skierowany do dołu, nos samolotu, który został sprzedany trzydzieści razy drożej niż wynosiła cena wywoławcza. Silniki, o sile ciągu 17 tys. ton każdy, nie spełniły oczekiwań i zostały nabyte za 151 i 117 tys. euro, podczas gdy cena wywoławcza wynosiła 60 tys. euro. Również tak rzadkie urządzenie jak machometr (prędkość samolotu mierzona była w machach) znalazło nabywcę, który zapłacił za nie 94 tys. euro.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - PO 15 GRUDNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone