Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
DAWCY ORGANÓW
Jacek Miklasiewicz

To już 14. raz w tym roku na naszej drodze. Tym razem wybiegałem z domu nie w samych gaciach, ale za to z nieprzeżutym jedzeniem w ustach. Biegłem i wypluwałem je, krzycząc do murarzy: "wyciągamy ich z samochodu!!!". Na szczęście tym razem się nie pozabijali. Klient dwie kolejki wcześniej nie miał tyle szcześcia.

więcej...

PIWNA PRAGA
Paweł Oses

Czesi są bodaj rekordzistami świata w liczbie piw wypitych rocznie przez statystycznego obywatela. Jeśli wierzyć liczbom, to każdy mieszkaniec tego kraju wypija co najmniej jeden kufel dziennie. Czesi są przy tym wyjątkowymi nacjonalistami. Akceptują wyłącznie własne marki. Spożycie importowanego piwa sięga jedynie 0,5 procent ogółu.

więcej...

RZĄDY KULGLARZY
Janek Kawrowski

Arnold Schwarzenegger został gubernatorem Kalifornii. Szlaki zostały już wcześniej przetarte przez Ronalda Reagana, który był aktorem tandetnych filmów, za to jednym z najznamienitszych prezydentów USA. W sumie, może coś takiego mogłoby wydarzyć się u nas? Poluzujmy wodze fantazji...

więcej...

CHŁOSTANIE DŹWIĘKAMI
Andrzej Przybyło
"St. Anger" to świeży, pełen energii materiał porywający od pierwszych sekund. Chłopaki z Miasta Aniołów w końcu przypomnieli sobie, co tak naprawdę grają i co stworzyli nagrywając 20 lat temu (słownie: dwadzieścia) album "Kill'em All". Właśnie do pierwszej płyty przyrównuję "St. Anger".
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Dwie kamienne tablice z wykutym dekalogiem staną na przełęczy Salmopolskiej w Beskidzie Śląskim. To między Wisłą a Szczyrkiem, w miejscu zwanym Białym Krzyżem. Tablice będą miały wysokość 2 metrów i szerokość 1 metra. Wykonano je ze specjalnej bryły piaskowca z kamieniołomu w pobliskiej Brennej. Kamień ma lekko niebieskawy odcień. Każdy z bloków waży około tony. Biały Krzyż to miejsce bardzo popularne wśród turystów zarówno latem, jak i zimą. Tablice staną nieopodal umieszczonego na wzniesieniu białego krzyża, od którego pochodzi nazwa miejsca.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Skradziony przed 24 laty rower odzyskała pewna Holenderka. Policja znalazła go, gdy udaremniła kolejną kradzież pojazdu. Kobieta zgłosiła kradzież roweru sprzed szpitala w Enschede w 1979 roku. Na początku bieżącego roku policjanci schwytali na gorącym uczynku kolejnego złodzieja roweru, tym razem w Amsterdamie. Rower w dalszym ciągu miał oryginalny numer rejestracyjny, dzięki któremu udało się ustalić jego prawowitą właścicielkę. Jednak przeniosła się ona przed laty do Niemiec i trochę czasu trwało, zanim ustalono jej obecne miejsce pobytu i oddano pojazd.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - PO 1 LISTOPADA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone