Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
ROWER ŻYCIA
Krzysztof Surma

Armstrong zapowiadał się jako świetny kolarz. W 1993 roku został mistrzem świata, pokonując ówczesnego "boga" szos Miguela Induraina. Wszystko wyglądało znakomicie, poza faktem, iż pewnego dnia okazało sie, że Lance jest chory na raka. Musiało dojść do całkowitego przewartościowania wszystkich życiowych wymiarów, aby mógł narodzić się nowy Lance Armstrong. Książka jest swoistym literackim konfesjonałem.

więcej...

DESZCZOWE GÓRY
Olaf Ważyński

"Turystyka piesza zdziadziała" - stwierdził autor przewodników górskich i naukowiec, Krzysztof Mazurski. Spotkałem go w schronisku, kiedy przy kominku suszyłem swoje rzeczy. Rzeczywiście, każdego kolejnego dnia spotykałem zaledwie po parę osób. Być może to paskudna pogoda wymiotła ludzi z gór, a może faktycznie wędrowanie nie jest już w modzie.

więcej...

TRZEBA ZABIĆ TĘ PRZYJAŹŃ
Sylwester Poniewski

Kiedyś zapytałem przyjaciela, czy katolicka wiara nie przeszkadza mu w kupowaniu pirackich płyt, czyli inwestowaniu w zorganizowaną przestępczość. Obruszył się. Ripostował mocnymi ciosami, wypominał mi jakieś dawno zapomniane sprawki, dopiekł całkiem tęgo. Wymieniliśmy kilka ostrych listów. Widząc, że zmierzamy donikąd, chwyciłem w końcu za telefon. Rozmawialiśmy długo, udało mi się wtedy uratować naszą przyjaźń. Niestety - na krótko.

więcej...

Z PASJĄ
Piotr Zedler
Filmy powstają z jednej zasadniczej pobudki - z chęci zysku. Oczywiście zdarzają się bardzo głośne dzieła, które są oceniane w zupełnie innych kategoriach. Ale jak traktować film, który dla twórcy jest świadectwem jego wiary? Mel Gibson o swojej "Pasji" mówi, że powstała z natchnienia Ducha Świętego. Z pewnością nie jest to chwyt reklamowy.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Najwięcej szczęścia w życiu daje rodzina - uważa 99% młodzieży. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP. Po udanym życiu rodzinnym najwięcej badanych jako cele dające najwięcej życiowego szczęścia wskazało ciekawą pracę (98%) i życzliwych, serdecznych przyjaciół (98%). W porównaniu z poprzednim badaniem z 1971 roku współczesna młodzież częściej uważa, że do szczęścia potrzebne jest życie urozmaicone, pełne przygód i ryzyka. Wartością, do której współczesna młodzież przywiązuje mniejszą wagę, jest posiadanie władzy nad innymi.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Wizerunek Adolfa Hitlera na etykiecie wina stał się przyczyną protestu Niemiec wobec Włoch. Wino jest dopuszczone do sprzedaży we Włoszech i może być także kupione w Internecie. Jego sprzedaż jest zabroniona w Niemczech, gdzie wszystkie produkty opatrzone wizerunkami z okresu nazizmu są zakazane. Na butelkach tzw. "Führerwein" widnieje 14 różnych wizerunków Hitlera ze sloganami takimi, jak: "Sieg Heil" oraz wizerunki innych nazistów. Na innych butelkach zobaczyć można m.in. także wizerunki Benito Mussoliniego i Józefa Stalina.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - PO 15 WRZEŚNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone