Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
JEST TAM KTO...???
Paweł Oses

Czy we wszechświecie są inne cywilizacje? To pytanie jest nie tylko pożywką dla autorów powieści fantastycznych. Od wielu lat odpowiedzi szukają naukowcy na całym świecie. Jednym z programów, których celem jest zdobycie dowodów na istnienie cywilizacji pozaziemskiej, jest SETI@Home.

więcej...

DYSKOTEKA NA PLAŻY
Elżbieta Odolanowska

Czasy się zmieniają, a Chorwacja jak była modna, tak modna pozostała. Wojna, która przetoczyła się przez Półwysep Bałkański w latach 90-tych, na szczęście nie zrównała z ziemią całego kraju z jego pięknymi miastami, zabytkami i wspaniałym krajobrazem. Chorwacja nadal jest turystycznym rajem. Do tego stopnia, że kiedy na całym świecie turystyka przeżywa poważny kryzys, w tym nadmorskim kraju cały czas rośnie liczba przyjazdów gości z zagranicy.

więcej...

SZUKAM HAKA
Leszek Biauhy

Przydałby się jakiś hak na paru polskich aktorów. Tych, co to nie przepuszczą żadnej okazji, żeby się pokazać. Nawet jeśli miałaby to być reklama telefonów komórkowych, żerująca na nieśmiertelnej "Seksmisji" Machulskiego. Gdyby tak jednemu z drugim jakiś zbir spróbował sprzedać cegłę, kosę albo bilet na Madagaskar, może by się opamiętali i zniknęli z ekranów kin i telewizorów.

więcej...

WC WITRYNA
Sebastian Wogna
Wojciech Cejrowski to podróżnik, który bardzo barwnie potrafi opowiadać o swoich przygodach. Przekonałem się o tym słuchając audycji w Radiu Plus. Teraz przedsmak tego można znaleźć na stronie internetowej Cejrowskiego.
Najciekawsze są fotograficzne relacje z podróży po Peru i Ekwadorze. Niektóre zdjęcia są niesamowite.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Czy ustawa o języku polskim jest stosowana? Skontroluje to we wrześniu Najwyższa Izba Kontroli. Kontrolerzy sprawdzą na przykład, czy umowy prywatyzacyjne z zagranicznymi inwestorami są zawierane w obcych językach (jeśli tak, to jest to wbrew prawu). NIK chce się zmierzyć z tym tematem, ze względu na "zachwaszczenie" języka polskiego. Kontrola ma wzmocnić ustawę o języku polskim i tym samym zwiększyć dbałość o kulturę języka. W kontroli pomogą specjaliści z komisji języka polskiego Polskiej Akademii Nauk, a oceny kontrolerów będą poparte ekspertyzami profesorów. Efekty kontroli powinny być znane pod koniec grudnia.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Żydowskie dowcipy w języku chińskim! Zbiór najlepszych szmoncesów zostanie wydany w Harbinie w północno-wschodnich Chinach. Birobidżan to główne miasto Żydowskiego Obwodu Autonomicznego, który wchodzi w skład rosyjskiego Kraju Chabarowskiego. Teksty żydowskich anegdot w języku rosyjskim już przekazano stronie chińskiej.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - PO 18 SIERPNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone