Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
DZIURA GATESA
Paweł Oses

Polscy informatycy udowodnili Billowi Gatesowi, że jego system operacyjny ma taaaką dziurę, umożliwiającą złamanie i np. inwigilację wszystkich komputerów z Windowsami podłączonych do internetu. Błąd w Windows, jaki znaleźli Polacy, można śmiało porównać do furtki z napisem "zapraszamy do środka za friko" tuż obok głównej bramy.

więcej...

LISBON STORY - część druga
Olaf Ważyński

Wieża Betlejemska niegdyś strzegła wejścia do portu. Nie uwierzycie, ale kiedy miasto nawiedziło tragiczne trzęsienie ziemi, wieża nagle znalazła sie na samym środku Tagu! Na szczęście ocalała, bez najmniejszej skazy. To prawdziwe cacuszko, śliczne jak z widokówki. Jak mówią przewodniki, to jedyny w całej Portugalii obiekt wzniesiony od początku do końca według wymogów stylu manuelińskiego. Powiadam wam, oczu nie mogłem oderwać!

więcej...

TAKA GMINA...
Sprawca Naczelny

Nie mam nic przeciwko regionalizmom. To ważny element kultury narodowej, i niech trwa wiecznie. Ale dlaczego w jakiejś kostropatej, wynaturzonej, niegramatycznej formie? Dlaczego w Poznaniu mówi się, że coś jest "do góry" (zamiast "na górze")? Dlaczego czeka się "za kimś", a nie "na kogoś"?
Dlaczego pyta się "komuś", a nie "kogoś"? Bismillah, toż to jakiś koszmar z piekła rodem!

więcej...

ZANIM WYSKOCZYSZ Z OKNA
Krzysztof Pękala
Jak by tu sobie odebrać życie? Założyć worek foliowy na głowę (metoda Jerzego Kosińskiego), palnąć sobie w łeb (Ernest Hemingway), nie otworzyć spadochronu (metoda jednego z niemieckich ministrów). Można też podciąć sobie żyły, rzucić się z wieżowca, położyć na torach, spalić się, naszprycować prochami, zagazować się... Metod jest wiele. Ale jak dokonać wyboru???
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Wskaźnik czasu oglądania telewizji podczas lipcowych upałów osiągnął najniższy poziom w tym roku i wyniósł średnio 2 godz. 30 min. dziennie. Temperatura jest jednym z czynników mających wpływ na oglądalność telewizji. Im cieplej, tym zainteresowanie telewizją jest mniejsze. W styczniu 2003 roku Polacy spędzali przed telewizorem blisko cztery godziny dziennie. W kwietniu około trzech, a w lipcu tylko dwie i pół godziny.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Unikalne wydanie "Alicji w Krainie Czarów" z ilustracjami Salvadora Dalego oraz 13 grafik tego malarza zostawił w taksówce kelner z Barcelony. Wartość samych grafik szacowana jest przez specjalistów na 18 tysięcy euro. Młody człowiek, który przewoził cenne obiekty, bojąc się, by go nie okradziono, wziął taksówkę. Kiedy samochód podjechał pod wskazany dom, zablokował drogę kilku innym wozom. Nie chcąc na siebie zwracać uwagi, mężczyzna opuścił pospiesznie taksówkę - pozostawiając w niej skarb, o który tak się bał. Osobie, która odda zapomniane dzieła, obiecano 1000 euro nagrody.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER JUŻ 4 SIERPNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone