Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
CZYJA DOMENA?
Artur Grzymała

Byłem właścicielem domeny internetowej www.czestochowa.pl. Na wspomnianej stronie prawdopodobnie zobaczycie niedługo stronę internetową "z misją". Nie wiem, jak wielką częścią tej misji jest okradanie obywateli, ale proszę przy następnych wyborach pamiętać, że adres www.czestochowa.pl został bezprawnie odebrany przez urząd miasta, i że takie bezprawie może spotkać i Was na dowolnym polu.

więcej...

LISBON STORY
Olaf Ważyński

Mógłbym napisać, że Lizbona to jedno z najpiękniejszych miast Europy; że atmosfera jest tu przyjazna i spokojna; że przyjezdny z każdej części kontynentu wnet poczuje się tu jak u siebie. Mógłbym opisywać wąskie uliczki, wspaniałe zabytki i lekką bryzę znad Atlantyku. Ale choćbym nie wiem jakich słów użył, nie oddam nawet ćwierci ducha tego miasta.

więcej...

CIEKAWOSTKI PRZYRODNICZE
Jakub Karwat

Bank Zachodni WBK chyba nie lubi, kiedy klienci powierzają mu swoje pieniądze. Kiedy chciałem wpłacić gotówkę w kasie, pracownik poprosił mnie o numer rachunku. Nie miałem go przy sobie, ale w końcu to mój oddział i można mnie znaleźć po nazwisku. Kasjer jednak zażądał ode mnie dowodu osobistego. Dokumentów też nie miałem, wobec czego odmówił przyjęcia pieniędzy!

więcej...

BUDKA
Plastuch
Prawie cały film "Telefon" jest zapisem rozmowy telefonicznej. Na ekranie niemal bez przerwy oglądamy faceta, który gaworzy z kimś, kogo wprawdzie nie widzimy, ale doskonale słyszymy. To bardzo ryzykowny pomysł - odbiera filmowi to, co z reguły decyduje o sukcesie, czyli możliwość oszołomienia obrazem. A jednak ogląda się to całkiem przyjemnie.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
"Agenci specjalni" - młodo wyglądające osoby - będą próbowali kupić alkohol w sklepach na warszawskim Ursynowie. Jest to jeden z elementów akcji "Lato bez procentów", która ma na celu ograniczenie sprzedaży nieletnim wysokoprocentowych trunków. Według pomysłodawcy akcji, firmy Homo Homini, młody wygląd "agenta" powinien wzbudzić wątpliwości sprzedawcy. Jeżeli sprzedający nie zainteresuje się wiekiem klienta, nie zażąda od niego dowodu tożsamości, agent nie kupi alkoholu i dane sklepu przekaże m.in. prezydentowi Warszawy, burmistrzowi Ursynowa oraz stołecznym komendantom policji i straży miejskiej. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu alkoholizmowi i wychowaniu w trzeźwości właścicielowi sklepu za sprzedaż nieletnim alkoholu grozi grzywna, a nawet utrata licencji na sprzedaż procentowych trunków.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Zbiorniki na wodę zrobione z rakiet zainstalował sobie na dachu pewien mieszkaniec Bagdadu. Nietypowy widok sprowokował interwencję armii amerykańskiej. Właściciel domu tłumaczył się, że pociski kupił od szabrownika. Żandarmi okazali wyrozumiałość. Ostrzegli tylko właściciela domu, by we własnym interesie zdjął pociski, bo inaczej jego dach może stać się celem ostrzału.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER JUŻ 21 LIPCA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone