Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
GESTAPO NA FALACH
Dariusz Grzybiak

W niedzielę 22 czerwca statek "Langenort" wpłynął do portu we Władysławowie. Kilkadziesiąt osób (wśród nich działacze Młodzieży Wszechpolskiej) przywitało go okrzykami: "Mordercy", "Gestapo", obrzuciło jajkami i czerwoną farbą (dlaczego gestapo?). Dostało się załodze, a ktoś próbował nawet przeciąć nożem linę cumowniczą.

więcej...

"ŚWIŃSKI" ATUT
czyli
JAK WYKORZYSTAĆ PROSIACZKA
Marek Ratajczak

Brakuje dokładnej genezy nazwy "Knurów". Możliwe, że dawni mieszkańcy tych ziem byli fascynatami hodowli trzody chlewnej. Najstarszym dokumentem, w którym pojawia się wzmianka o Knurowie, jest "Księga uposażeń biskupstwa wrocławskiego" (koniec XIII wieku). Właściciele tych ziem nosili swojsko brzmiące nazwisko - Knurowski.

więcej...

ATAK SYFIARZY
Maciej Nowacki

Faszystowskie palące gnojki naznaczają mnie swoim śmierdzącym piętnem na cały dzień. Syfiarze rozsyłają swój fetor na wszystkie strony, a mózgi mają już tak strute, że nawet nie przychodzi im do głowy, że to może komuś przeszkadzać. Spróbujcie zwrócić im uwagę, żeby poszli się truć gdzie indziej.

więcej...

HAKI NA WEBMASTERÓW
Andrzej Frost
Wyczyny polskich hakerów zostały zdokumentowane na stronie "Muzeum włamań". Wyobraźnia włamywaczy jest całkiem niezła. Trzeba mieć ułańską fantazję, by zabierać się na przykład za oficjalną stronę Mela Gibsona (i wkleić tam sporą fotografię... Gabriela Byrne'a). Czasami włamywacze zostawiają po sobie tylko mały ślad - znaczek, pojedyncze słowa, albo życzenia.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Hejnał Mariacki w Krakowie ma swoją monografię! Na rynku księgarskim ukazała się książka "Z Mariackiej wieży hejnał płynie" napisana przez krakowskiego dziennikarza, "krakauerologa" i szwejkologa Leszka Mazana. Kto pierwszy zagrał hejnał z wieży Mariackiej (prawdopodobnie "ciura z obozu węgierskiego wielmoży" w XIV wieku), jak wygląda służba strażaków na wieży (różnorodnie), ile razy zaspali strażacy, gdy hejnału chcieli wysłuchać dostojni goście (kilkakrotnie) - tego między innymi dowiemy się z książki. Jak pisze jej autor, "to absolutny ewenement: wielka średniowieczna wieża, której przez ponad sześćset lat nie dotknęło żadne poważniejsze niebezpieczeństwo - i hejnał (pobudka) wygrywany z niej dzień i w nocy, co godzina, na cztery strony świata. Tego nie ma nigdzie poza Krakowem. Na żadnym kontynencie. Nigdzie!".
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
5-procentową zniżkę dla emerytów zaoferował właściciel domu publicznego w australijskim Brisbane. Neil Campbell nie ukrywa, że celem tej "akcji promocyjnej" dla seniorów jest pozyskanie nowych klientów i w ogóle zachęcenie starszych panów do częstszego korzystania z usług seksualnych. Campbell ujawnił, że 20% gości jego lokalu to panowie w wieku emerytalnym. Jeden ze stałych klientów ma już 80 lat. Zapraszanie seniorów do domu publicznego wymaga specjalnych przygotowań i środków ostrożności - cały personel został przeszkolony z pierwszej pomocy i reanimacji.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER JUŻ 7 LIPCA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone