Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
PIENIĄDZE I CUDA
Marek Ratajczak

Jak informowały kiedyś gazety, prezydent Przemyśla zredukował swoje zarobki o 2.000 złotych. Od prezydenta nie chcieli być gorsi radni tego miasta. W tym roku pozbawili się prawa do bezpłatnej jazdy autobusami komunikacji miejskiej. Wszystko po to, by zmniejszyć deficyt budżetowy. Miasto w ciągu roku ma zaoszczędzić na przejazdach radnych kilka tysięcy złotych.

więcej...

MISSION IMPOSSIBLE:
ZJAZD Z MONT BLANC
Daniel Ważyński

Ominęliśmy zalodzoną kopułę szczytową i wjechaliśmy w ścianę. Śnieg był zmienny: twardy gips, lekka szreń na warstwie zsiadłego puchu, lód. Emocji dodawała wysokość, plecaki i świadomość tego, co pod nami. Lepiej byłoby się nie wywracać... Suseł prowadził. Śnieg był fantastyczny, tylko że chciało mi się spać. Ale im niżej, tym było lepiej i na dole to nawet poszedłem, że hej!!! Suseł mało nie wpadł do szczeliny, ale zdążył umknąć.

więcej...

CZARY-MARY
Lucjan Bilski

Bracia Wachowscy z pewnością zdawali sobie sprawę, że trudno będzie przeskoczyć samych siebie. Jednak za wszelką cenę chcieli widza oszołomić. No i przedobrzyli. W filmie "Matrix - Reaktywacja" wszystkiego jest za dużo. Za dużo bohaterów, scen walki, efektów specjalnych, no i zdecydowanie za dużo pseudo-filozofii.

więcej...

OKLASKI I PSTRYKI
Paweł Oses
Utartą praktyką wytwórni płytowych jest zapraszanie do nagrań jakiegoś zespołu lub wokalisty znanych gwiazd. Jednak to, do czego posunął się gitarzysta jazzowy Jeff Golub, lekko mnie skonsternowało. Na wydanej 3 lata temu płycie "Dangerous Curves" pośród nazwisk gościnnie występujących muzyków wymieniony jest Rick Braun, który... klaszcze rękoma.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Jest coraz mniej dzieci - wynika z badań GUS. W 1990 roku dzieci stanowiły prawie 30% ludności, w 2001 - już tylko 23%. Zmniejsza się też liczba żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych. Z danych GUS wynika, że nie najlepiej jest ze zdrowiem dzieci i młodzieży. Choć rzadziej chorują na biegunki i zakażenia pokarmowe, szkarlatyny, ospy i odry (przed dziesięciu latu były to główne powody wizyt u lekarza), to częściej na nowotwory - według GUS-u odsetek dzieci zapadających na tę chorobę będzie się zwiększał.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Wściekłe wilki atakują ludzi na Homelszczyźnie na południowym wschodzie Białorusi, czyli w tzw. strefie czarnobylskiej. To teren skażony w wyniku awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu. W ostatnich tygodniach zwierzęta pogryzły kilkanaście osób.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER JUŻ 9 CZERWCA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone