Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
PARADNE MIASTO
Cezary Garner

W pierwszą sobotę po 23 kwietnia - czyli 26 kwietnia - zorganizowano w Poznaniu Wielką Paradę Lokacyjną. Pomysł ociera się nieco o tradycję pochodów pierwszomajowych, z tą różnicą, że nikogo nie trzeba było zmuszać do udziału w zabawie, no i nie było czerwonych szturmówek. Na ulice miasta wyległo około 100 tysięcy ludzi. Korowód miał ponad kilometr długości.

więcej...

STOLICA CARÓW
Olaf Ważyński

Czas płynie, zmieniają się ludzie, zmienia się świat. Zmieniają się miasta. Czasem tylko ich nazwy. Czasem ich dusza. O ile to pierwsze dotknęło Sankt Petersburg (przez jakiś czas Piotrogród, kiedy indziej Leningrad), to drugie chyba nigdy mu nie groziło. Sankt Petersburg nie mógł stracić duszy. Sankt Petersburg sam jest duszą Rosji, jej duchową i kulturalną stolicą.

więcej...

AUTOBUS (CZERWONY)
Marek Ratajczak

Decyzja o zakupie luksusowego autobusu wywołała poruszenie w knurowskim ratuszu, jego okolicach i autobusach (ale już "czerwonych", z kasownikami). Dla części niedawnej opozycji podpisanie umowy kupna pojazdu przez poprzedni zarząd jest przyczynkiem do okazania troski o interes mieszkańców. Mieszkańców? Mało! Wszystkich Polaków!

więcej...

STARE ALE JARE
Marek Ryszkiewicz
Na stronie "Ocalić od zapomnienia" są różne "perły z lamusa" o których - przyznaje - zdążyłem już zapomnieć. Na przykład autobusy Sanok. Bajka! Albo modele Stara sprzed 40 lat. Dzięki tej stronie wygrzebałem z mojej pamięci takie samochody jak Nysa. Żuki to już samochód na wskroś menelski - albo kultowy! Tak samo Syrena.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
"Monar" ma 25 lat! Obchody jubileuszu rozpoczęły się 27 kwietnia w Warszawie odśpiewaniem monarowskiego hymnu "Serce za serce" i wypuszczeniem w niebo około 3 tysięcy balonów. Symbolizowały one liczbę ludzi wyleczonych z narkomani przez Marka Kotańskiego. "Monar" jest organizacją pozarządową, pomagającą narkomanom, bezdomnym, a także dzieciom specjalnej troski. Został założony w październiku 1978 roku przez Marka Kotańskiego, który zginął w ubiegłym roku w wypadku samochodowym. Obchody 25-lecia "Monaru" potrwają do października 2003 i będą się odbywać w różnych miastach Polski.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Joan Rowling bogatsza od brytyjskiej królowej! Pisarka wyprzedziła w tym roku Elżbietę II na publikowanej przez "Sunday Times" liście najbogatszych Brytyjczyków. Rowling jest obecnie "warta" 280 milionów funtów szterlingów (445,5 mln USD), co daje jej 122. pozycję na liście bogaczy. Majątek królowej - 250 milionów funtów szterlingów - sytuuje monarchinię na 133. miejscu. Po raz trzeci z kolei najbogatszym Brytyjczykiem jest książę Westminsteru, którego nieruchomości szacowane są na 4,8 miliarda funtów szterlingów.
 


NASTĘPNY NUMER JUŻ 12 MAJA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone