Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
TERMINATOR SIĘ CHOWA...
Paweł Oses

Żołnierze szkoleni do walki miejskiej są wyposażani w nierykoszetującą amunicję, granaty odłamkowe, czujniki wykrywające przez ścianę obecność ludzi, nowoczesne kamizelki kuloodporne, itp. Każdy żołnierz ma ochraniacze na kolana i łokcie, a na hełmie gogle noktowizyjne. Osobnym tematem jest broń. Coraz częściej używane są krótkie karabinki, które są o wiele poręczniejsze w walce w pomieszczeniach niż klasyczna broń.

więcej...

TRZY DNI BEZ WIATRU
Olaf Ważyński

Jeśli komuś potrzeba mocnych wrażeń, polecam wejście na Śnieżkę z Kopy zygzakowatą ścieżką w mglisty, wietrzny dzień. A na Kopę najlepiej wspiąć się z Karpacza przez Kocioł Łomniczki. Jak już staniecie obok symbolicznego cmentarza ofiar gór, jak przyjrzycie się tabliczkom wspominającym ratowników, którzy oddali tu życie, odechce się wam głupich żartów z Karkonoszy.

więcej...

CZY WARTO BYŁO UMIERAĆ
ZA BAGDAD?
Jurek Kwiatkowski

Blair i Bush pokazali, że ważniejsze niż prawo międzynarodowe jest prawo pięści. Oto mamy międzynarodowego żandarma kierującego się logiką koncernów paliwowych. I do tych faszystów dołączyli nasi żołnierze! Amerykanie ze swoimi przydupasami to nie wyzwoliciele, ale okupanci.

więcej...

SOUNDTRACK DO ŻYCIA
Sprawca Naczelny
Jak określić ostatnią płytę Sigur Rós? Brakuje słów. Oczywiście z zachwytu. Na tym albumie w ogóle nie ma słów. Ani na okładce, ani w piosenkach. Ani nawet w tytule. Naturalnie wokalista coś śpiewa. Ale nie jest to żaden ze znanych na świecie języków. Ten język zespół stworzył sam. Nazwał go "hopelandic". W zamierzeniu muzyków słuchacz ma sobie sam wyobrazić, o czym są piosenki.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Pierwsza linia warszawskiego metra z Kabat na Młociny powinna zostać ukończona na przełomie 2006/2007 roku. Oznacza to, że budowa będzie trwała o co najmniej 13 lat dłużej niż planowano rozpoczynając prace w 1983 roku. Dotychczas wybudowano część linii, z Kabat do Ratusza. Na ten rok firma Metro Warszawskie zapowiada otwarcie kolejnej stacji Dworzec Gdański i doprowadzenie metra do Marymontu. W kwietniu mija 20 lat od rozpoczęcia budowy metra. Nie wiadomo dokładnie, ile pieniędzy dotychczas na ten cel przeznaczono. Z metra korzysta prawie 250 tysięcy pasażerów dziennie.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Próbę przemytu łap niedźwiedzi himalajskich do Chin udaremniła rosyjska straż graniczna Kraju Nadmorskiego (na rosyjskim Dalekim Wschodzie). W tradycyjnej kuchni chińskiej łapy niedźwiedzi himalajskich uchodzą za wielki przysmak, a żółć tych zwierząt jest stosowana w medycynie.
 


NASTĘPNY NUMER JUŻ 28 KWIETNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone