Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
A MOŻE BY U NAS?
Sara Wehmann

Coraz bardziej podoba mi się Ameryka. Nie, jeszcze tam nie byłam. I żeby nie było wątpliwości - nie jestem zachwycona tym, co Amerykanie wyprawiają w Iraku. Ale są też inne aspekty amerykańskiego bytowania. Oto w Nowym Jorku wszedł w życie całkowity zakaz palenia papierosów w niemal wszystkich restauracjach i pubach, a jest ich około 25 tysięcy.

więcej...

PROSZĘ WYCIECZKI
Rafał Zagórowski

Nie sposób "zaliczyć" Harrodsa za jednym zamachem. To prawdziwy gigant. Pracują tu 4 tysiące ludzi. Łatwo sobie wyobrazić, że przez dom handlowy przewala się prawdziwa fala klientów. Każdego dnia jest to 35 tysięcy osób. No to na zakończenie jeszcze jedna liczba - codziennie do kas wpływa półtora miliona funtów. Ceny też są kolosalne. Musiałbym pracować całe życie, żeby móc sobie tam kupić np. krzesło.

więcej...

SZLAG MNIE TRAFIA
Janek Kożuchowski

Praca felietonisty ma swoje minusy. Największy - to konieczność bycia na bieżąco. Wiąże się to z obowiązkiem regularnego czytania prasy. Dużej ilości prasy. Obrzydliwej ilości prasy. Nie wspomnę tu nawet o imperatywie wewnętrznym oglądania telewizyjnych programów informacyjnych. Koszmar. Bo przy tej lekturze wspomniany wyżej szlag trafia mnie dosyć regularnie. Mniej więcej co dwa akapity.

więcej...

GDZIE JESTEŚCIE, CHŁOPAKI?
Maciej Andrzejewski
Minęły właśnie trzy lata od ukazania się najciekawszej płyty na polskim rynku fonograficznym. Mowa o "Tak po prostu" Polucjantów. Płyta się ukazała, w Empikach wisiały reklamówki, w telewizji był jakiś wywiad, wcześniej występ w Opolu (a fe!) - i cisza. Nic, zero. Chłopaki! Gdzie jesteście? Co się z wami dzieje?!?
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Gorąco oczekiwane bociany opóźniają w tym roku przylot. Przyczyną tegorocznego opóźnienia przylotów są warunki klimatyczne, a zwłaszcza ochłodzenie i śnieg, który spadł w Izraelu wczesną wiosną. Żadnego wpływu natomiast nie miały na to działania wojenne w Iraku, leżącego po sąsiedzku z trasą przelotu bocianów. Ptaki po prostu zdążyły pokonać zagrożony obszar przed wojną. W Polsce żyje obecnie więcej bocianów białych niż w jakimkolwiek innym kraju.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Schron Saddama Husajna w Bagdadzie może wytrzymać nawet wybuch atomowy - mówi niemiecki ekspert Karl Esser, który na początku lat 80. pomagał stworzyć ten obiekt. Tylko bezpośrednie trafienie małą bombą atomową mogłoby okazać się skuteczne. Schron ma 1800 metrów kwadratowych powierzchni, dwa tunele dojazdowe i został zaprojektowany zgodnie z zachodnimi standardami wojskowymi.
 


NASTĘPNY NUMER JUŻ 14 KWIETNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone