Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
MŁOTKIEM GO!
Marcin Bielinowski

Mistrzostwa Świata w Rzucie Młotkiem do Telewizora rozegrano pod Olsztynem już trzynasty raz! Impreza odbyła się na zamarzniętej tafli niewielkiego jeziora. Przyjechało około dwudziestu zawodników, uczestniczących w tej imprezie niemal od jej początków. Niektórzy z nich przywieźli młotki specjalnie przygotowane na tę imprezę.

więcej...

RUCHOME PIASKI
Beata Fijałkowska

Góry białego piasku koło Łeby wznoszą się i opadają aż po horyzont. Budzą respekt, zwłaszcza kiedy się pomyśli, że każdego roku zasypują kawałek lasu. Oczywiście z drugiej strony odsłania się inny fragment przyrody, ale bynajmniej nie w takim stanie, w jakim był przed zasypaniem. Piasek jest jak szarańcza. Tam, gdzie przejdzie, zostawia kikuty martwych pni. Życie umiera.

więcej...

KILKA PYTAŃ (BEZ ODPOWIEDZI)
Karol Mrówka

"Afera Rywina" to pierwszy ciekawy przypadek w "aferalnej" historii. Wszystkim poprzednim takim sprawom ukręcano łeb, bo można je było rozwiązywać w zaciszu gabinetów, pod stołem. Gdyby inne afery były prowadzone w taki sam sposób jak ta, to facet z paroma paszportami nie mógłby założyć pierwszej prywatnej polskiej telewizji, przedstawiciel PZPR-owskiego betonu, który woził w walizkach pieniądze z Moskwy, nie zostałby premierem, itd.

więcej...

ZABAWKA Z ANTYPODÓW
Józef Wyrobek
Nie jestem pewien, czy przegapiłem nową modę, albo może właśnie rodzi się nowe szaleństwo? Pomyślałem sobie, że chyba tak, skoro w polskich zasobach sieci można znaleźć wortal na temat bumerangów. Idzie wiosna, dzieciarnia potrzebuje nowych zabawek, więc czemu nie?
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Rzecznik Praw Dziecka Paweł Jaros został odznaczony Orderem Uśmiechu. Odznaczenie to zostało mu przyznane na wniosek dzieci. Przed oficjalnym przyznaniem orderu Rzecznik musiał przejść kilka prób. Wypicie mikstury z pieprzem, solą, keczupem, zaśpiewanie piosenki oraz wypicie soku cytrynowego zakończyły się pomyślnie. Rzecznika odznaczył Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Cezary Leżeński.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Księżna Maria Krystyna Habsburg powróciła ostatecznie na stałe ze Szwajcarii do Polski. Na razie zamieszkała u przyjaciół w Bielsku-Białej. Wkrótce jednak przeprowadzi się do swojego mieszkania w Nowym Zamku w Żywcu.
 


NASTĘPNY NUMER JUŻ 31 MARCA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone