Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
POD NOWĄ BANDERĄ
Łukasz Kocoń

Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot zmieniają swoje logo. No i co z tego? A to, że na razie ciągle są na nim sierp i młot - symbole komunistycznego pochodzenia linii. Jeszcze nie wiadomo, co je zastąpi. Obecny znaczek założonego 80 lat temu Aerofłotu nie został do tej pory zmieniony, mimo że komunizm w Rosji upadł 11 lat temu.

więcej...

UROKI RUIN
Ewelina Maciejewska

Pamiętam z dzieciństwa, jak ojciec zabierał mnie i brata na wycieczki w Rudawy. Zamek Bolczów był obowiązkowym punktem na trasie. Bawiliśmy się tam w chowanego, słuchaliśmy legend, czasem paliliśmy ognisko. No i udawaliśmy rycerzy. To znaczy mój brat był rycerzem, a ja księżniczką zamkniętą w wieży.

więcej...

SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA,
CZYLI JAK ZOSTAŁEM FEMINISTKĄ
Janek Kożuchowski

Włączając telewizor w dowolnym momencie swego życia, usłyszymy na przykład dyskusję mądrych pań o bezrobociu, które ponoć ma kobiecą twarz, o szowinistycznych facetach w polityce, albo o kierowniczych stanowiskach, które masowo obejmują mężczyźni, a jak już jedno oddadzą kobiecie, to z trzydziestoprocentową różnicą w wypłacie, oczywiście na niekorzyść Gładkolicej. Krótko mówiąc: skandal!

więcej...

ZBOŻNE PIEŚNI
Marta Brell
Matt Brouwer urodził się w bardzo muzykalnej rodzinie. Zaczął śpiewać, kiedy jeszcze był bardzo mały. I tak mu zostało. Nawet wtedy, kiedy jako gorliwy chrześcijanin zaczął naukę w Biblijnym Instytucie. Wspólne śpiewy, uwielbianie Pana, i tak dalej. Wkrótce zjawił się wysłannik wydawnictwa płytowego Reunion Records i... dalej poszło jak z płatka.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Przez całą dobę będzie wyświetlać filmy łódzkie kino Cytryna. Według właścicieli kina, jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Kino Cytryna ma w repertuarze głównie starsze filmy. W związku z nocnymi seansami został zmieniony wystrój sali kinowej. Na suficie namalowano rozgwieżdżone niebo z umieszczoną w centralnym punkcie podświetloną cytryną. Całodobowa kawiarnia będzie częstowała widzów kawą i herbatą, a każda osoba wychodząca z kina po nocnej projekcji otrzyma też śniadanie.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Harry Potter na gubernatora! To pomysł grupy politologów z rosyjskiego obwodu swierdłowskiego na Uralu. Inicjatorzy projektu znaleźli mężczyznę, który zgodził się przybrać nazwisko Harry Iwanowicz Potter. Na razie przyszły Harry Potter odmawia ujawnienia się. Zapowiada, że zrobi to dopiero na początku kampanii wyborczej.
 


NASTĘPNY NUMER JUŻ 17 MARCA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone