Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
NIE TYLKO DLA UBOGICH
Barbara Leszczyńska

Lumpeksy, ciucholandy, secondhandy - pod jakąkolwiek nazwą funkcjonują - są ciekawym zjawiskiem na polskim rynku. Przyciągają miliony klientów w całym kraju. Niegdyś położone na uboczu, dawno temu zawędrowały do miejsc bardziej widocznych. Przestają być "mekką dla ubogich". Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

więcej...

RAJ PO SĄSIEDZKU
Olaf Ważyński

Miliony lat temu rozrabiały tu wulkany, które pozostawiły po sobie mnóstwo stromych, bazaltowych stożków. Na jednym z nich rozsiadł się zamek Trosky. Mówi się o nim, że jest symbolem Czeskiego Raju. W czasach swojej świetności był nie raz oblegany, ale ze względu na trudny dostęp kończyło się to zawsze niepowodzeniem. Widok, jaki się stąd roztacza, jest nie do opisania: widać nie tylko cały Czeski Raj, ale też Karkonosze i Góry Izerskie.

więcej...

UWAGA, GRAWITACJA!
Wojciech Domagała

Jeśli się dobrze zastanowić, wierzchołek to jedyny rozsądny kierunek. Z góry widać wszystko lepiej. Dobra perspektywa do zaplanowania następnego kroku. Jeśli zachowa się pewną dozę zdrowego rozsądku, następny krok nie będzie tym ostatnim. Tylko jak długo można się wspinać? Przecież gdzieś trzeba się w końcu zatrzymać.

więcej...

SŁYNNI RODZICE, SŁYNNE DZIECI
Paweł Oses
Najnowszą płytę saksofonistki Candy Dulfer reklamuje się jako pierwsze wspólne nagranie z jej ojcem, Hansem Dulferem. To bzdura, bo jej słynny papa pojawiał się z córką na chyba każdej z poprzednich płyt. Wprawdzie z reguły była to tylko mała solóweczka - ale zawsze. Na "Big Girl" w tytułowym utworze wystąpili nawet razem.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
To był blef - twierdzi Damian Wierzbiński ps. Matrix, który podczas ostatniego finału WOŚP wylicytował serduszko nr 1 na 5 mln zł. Matrix nie zapłaci Orkiestrze. Wierzbiński trafił do Pogotowia Opiekuńczego postanowieniem Sądu Rodzinnego i dla Nieletnich w Słupsku. Wobec 17-latka od 1999 roku toczy się postępowanie w związku z kradzieżą trzech rowerów. Fundacja WOŚP jeszcze nie zdecydowała, do kogo trafi serduszko o numerze jeden. Być może w przyszłości Orkiestra będzie próbowała uwiarygodnić wysokie licytacje sprawdzając konta bankowe.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami dyrektor cyrku jest poszukiwany przez niemiecką policję. Dyrektor zbiegł z zimowej siedziby cyrku w Goeritz w Saksonii-Anhalcie, zabierając ze sobą cyrkową słonicę imieniem Kenia.
Szczegóły nie są jeszcze znane.
 


NASTĘPNY NUMER JUŻ 17 LUTEGO!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone