Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
BUSINESS IS BUSINESS
Tomasz Sznurkowski

Bodajże w zeszłym roku przeczytałem gdzieś, że na eBay.com ktoś wystawił na licytację własną duszę. Ktoś inny - brudne majtki. Ale wszystkich zakasował ktoś, kto miał do sprzedania... całe miasto, chyba w Kaliforni; nie pamiętam jego nazwy, ale widziałem zdjęcia. Ot, ciche, spokojne i całkiem ładne miasteczko, położone w cienistej dolinie między wzgórzami. W cenie były budynki, ziemia, cmentarz, jakieś pojazdy, a jako premia - miejscowa szkoła.

więcej...

DO SZWECJI W PRZECIWNYM KIERUNKU!
Daria Przybysławska

Na narty do Szwecji? Moi znajomi robili zdziwione miny, kiedy szukałam chętnych na zimową eskapadę za Bałtyk. To tam jest gdzie jeździć? Pewnie, że jest. Mimo że szwedzkie osady narciarskie raczej nie dorównają alpejskim kurortom - przynajmniej jeśli chodzi o długość tras zjazdowych, czy liczbę wyciągów. Ale generalnie atrakcji nie brakuje.

więcej...

PRECZ Z PODRÓBĄ!
Anna Kowalska

W tak zwanej kulturze masowej nikt bardzo dawno już niczego świeżego i odkrywczego nie wymyślił. Kopia na kopii i kopią pogania. Nie da się już "wyprodukować nowej jakości". Ratunku, niech stworzą wreszcie coś nowego, co powali na kolana odbiorcę, a nie kolejną panienkę udającą Marilyn Monroe, ubraną w ciuch z elastanu i sztucznej skóry!

więcej...

PYK, PYK
Henryk Bonaszak
Nigdy w życiu nie paliłem. Papierosy mnie nie skuszą. Śmierdzą. Ale popykać sobie z fajeczki - to zupełnie coś innego! Fajki mają to do siebie, że ich wypalenie wymaga czasu. Są więc jakby z definicji towarzyszem czasu relaksu. Fajka przy czytaniu gazety, na fotelu bujanym przy kominku, albo przy grze w karty, do tego obowiązkowo jakiś koniak. Tak to sobie przynajmniej wyobrażam.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Nie mogą uporać się z długami organizatorzy inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, która odbyła się w lipcu 2002 roku. Do tej pory spłacono 40 procent należnej kwoty. Wierzyciele to muzycy występujący podczas imprezy i rzemieślnicy, którzy prowadzili warsztaty historyczne. W ubiegłym roku ze sponsorowania inscenizacji grunwaldzkiej bitwy wycofała się Telekomunikacja Polska i stąd - według organizatorów - kłopoty finansowe. Inscenizacje największej bitwy średniowiecza na polach pod Stębarkiem odbywają się z udziałem bractw rycerskich z Polski i zagranicy od pięciu lat. Przyciągają do 70 tysięcy widzów.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Najwyższy budynek świata powstanie prawdopodobnie za pięć lat w Seulu. 110-piętrowy wieżowiec będzie miał 540 metrów wysokości. Obecny "rekordzista" - wieżowiec "Twin Towers" w stolicy Malezji, Kuala Lumpur - liczy 445 metrów. Koszt budowy nowego wieżowa oszacowano wstępnie na 1,3 miliarda dolarów.
 
NASTĘPNY NUMER JUŻ 20 STYCZNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone