Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
URLOP Z EMOCJAMI
Michał Gołębiak

Co powiecie na nocleg na okręcie atomowym? To pomysł Rosjan. Pierwszy rosyjski lodołamacz atomowy "Lenin", przycumowany w Murmańsku nad Morzem Barentsa, zamieni się w muzeum historii podboju Arktyki, hotelik i restaurację. Projekt jest finansowany przez administrację lokalną i przedsiębiorstwa prywatne. Będzie kosztować trzy miliony dolarów i zostanie zrealizowany w 2005 roku.

więcej...

CAPRI - ALBO TAM I Z POWROTEM
Olaf Ważyński

Capri - wyspa tyleż legendarna, co droga. Walą tu każdego roku tysiące turystów, jednak przeważnie na jeden dzień, a właściwie na parę godzin. Ot, przypłynąć, pospacerować, coś kupić, coś zjeść, pocztówkę wysłać - i z powrotem. Powiedzmy sobie szczerze: jedna, góra dwie takie wycieczki wystarczą, żeby móc powiedzieć, że zna się Capri jak własną kieszeń.

więcej...

DO EUROPY?
Karol Mrówka

Jakiś czas temu oglądałem sobie "Wiadomości" w TVP SA. Jeden z newsów zaczął się tak: "dobre wieści z Brukseli", i dalej coś o postępie w negocjacjach z Unią Europejską. Dobre wieści? Dobre dla kogo? Dla 40% przeciwników wejścia Polski do Unii Europejskiej? Intelektualny szantaż polega na tym, że jeśli ktoś jest eurosceptykiem, to natychmiast kojarzony jest z ciemnotą z Samoobrony, albo z LPR.

więcej...

WIĘCEJ OPTYMIZMU!
Marta Brell
Nie wiem nic o jej dzieciństwie, dojrzewaniu, rodzicach, pierwszym pocałunku, itd. Nie obchodzą mnie jej życiowe doświadczenia. Nie chcę wiedzieć, co i dlaczego jej nie wyszło. Chcę natomiast, żeby Kasia Kowalska śpiewała wesołe piosenki! A jeśli nie wesołe, to przynajmniej nie smutne.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
"W domu, w gronie rodzinnym" spędzi tegorocznego sylwestra większość Polaków (60 proc.) - wynika z sondażu CBOS. Najmniejsza grupa respondentów - 0,4 proc. - deklaruje, że sylwestra spędzi "na koncercie, w teatrze". Na bal w restauracji lub kawiarni wybierze się 7 proc. Polaków; 3 proc. wyjedzie na sylwestra w inne miejsce Polski lub za granicę. Na rynku, ulicy sylwestra deklaruje spędzić 2 proc. 7 proc. ankietowanych nie wie jeszcze, jak spędzi noc z 2002 na 2003 rok. 3 proc. nie ma w zwyczaju obchodzenia sylwestra, a 2 proc. będzie w tym czasie pracować.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
67 dziennikarzy zginęło w tym roku w trakcie wykonywania swych obowiązków - ogłosiła w Brukseli Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy. W ciągu ostatnich 10 lat liczba pracowników mediów zabitych w trakcie wykonywania zawodu wyniosła 1.200 osób. MFD postanowiła powołać Międzynarodowy Instytut ds. Bezpieczeństwa Dziennikarzy. Będzie się on starał wywierać nacisk na społeczność międzynarodową i rządy aby stwarzały pracownikom mediów warunki bezpieczniejszego działania.
 Niech Święta Bożego Narodzenia
będą dla Was źródłem siły i pokoju
na cały 2003 rok!

Sprawcy


NASTĘPNY NUMER JUŻ 6 STYCZNIA 2003!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone