Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
"TRUST" - ZNACZY ZAUFANIE
Joanna Rzeszewska, Maciej Kamiński

Korespondencja mnoży się i tonie w absurdzie. Na nasze pisma P.I. Trust odpowiada swoimi pismami, wymyślając kolejne przeszkody. Mijają kolejne tygodnie, a my cały czas nie odzyskaliśmy naszych pieniędzy. Jesteśmy bezradni, bo jedynym wyjściem jest uzyskanie nakazu zapłaty w sądzie, a to może trwać kilka miesięcy. Aby kupić mieszkanie w Truście, sprzedaliśmy też naszą kawalerkę i nie mamy gdzie mieszkać.

więcej...

CHÓRZYSTA
NA DALEKIM WSCHODZIE - CZĘŚĆ II
Jarosław Szczepanek

W górach na obrzeżu miasta stoi buddyjska świątynia Beomeosa. Wybierając się tam chciałem choć przez chwilę zaznać prawdziwego smaku życia Koreańczyków. Drogę do świątyni - parę kilometrów pod górę - przeszedłem pieszo. Świątynia to jakby kompleks obiektów klasztornych, pięknie zachowany i oddychający modlitwą buddyjskich mnichów, żyjących poza panującym wokół turystycznym gwarem.

więcej...

PSUCIE ŚWIĄT
Mariusz Banaś

Właśnie zaczęło się ogólnopolskie psucie najpiękniejszych świąt i tradycji Bożego Narodzenia. Wraz z początkiem grudnia w prawie każdej stacji TV i rozgłośni radiowej zaczęły rozbrzmiewać dźwięki kolęd. Jak grzyby po deszczu na skwerach i placach wyrastają małe, duże i średnie choinki. A w sklepach, super- i hipermarketach zaroiło się od Świętych Mikołajów...

więcej...

KALIFORNIA ÜBER ALLES?
Marta Brell
Zespół Altamont powstał w 1996 roku. Swoją nazwę zapożyczył od miasta w Kaliforni, w którym 6 grudnia 1969 odbył się drugi po Woodstock wielki koncert lat 60-tych. Drugi i ostatni - zakończył się bowiem czterema ofiarami śmiertelnymi. Festiwal w Altamont uznawany jest za symboliczny koniec epoki hipisów. Dlaczego członkowie kapeli uznali, że ta nazwa najlepiej odda charakter ich twórczości? Nie mam bladego pojęcia.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Biały orzeł w koronie, trzymający w szponach symbol NATO - to powstałe właśnie logo Agencji Wywiadu. Orzeł jest nieco bardziej "drapieżny" niż godło państwa. Orzeł pojawił się też w znaku drugiej agencji powstałej po zlikwidowaniu UOP - Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW pozostawiła takiego samego orła, jaki był w symbolu UOP - nieco zmieniła się kreska zarysu granic Polski, a w środku pojawiły się litery ABW.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Tysiące ryb zginęło w Sanie na skutek wstrzymania przez Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce w Bieszczadach dopływu wody do rzeki. Zamknięcie dopływu wody spowodowało nagłe zwężenie rzeki. Woda płynęła tylko środkiem koryta, a przy brzegach powstały kałuże. Elektrownia wyjaśniła, że zamknięcia dopływu wody wymagały prace remontowe, oraz że zrekompensuje finansową stratę.
 
NASTĘPNY NUMER JUŻ 23 GRUDNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone