Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
UROKI OJCOSTWA
Sprawca Naczelny

Czasami sam sobie zazdroszczę. Patrzę na małego ludzika i pytam sam siebie: kim byłem przedtem, zanim zostałem ojcem? Mężczyzną niepełnym, miotającym się w pogoni za kasą i przyjemnostkami. Facetem przezroczystym i niedojrzałym. Co gorsza - bez życiowego celu. Dziś wiem, że chcę prowadzić w przyszłość moją córkę.

więcej...

NIE BÓJMY SIĘ URANU!
Zbigniew Madela

Promieniotwórczością można leczyć. I robi się to, także w Polsce. W Kowarach, w Karkonoszach, znajduje się jedyne w kraju i jedno z pięciu na świecie inhalatorium radonowe. Jego właścicielem jest Centrum Wypoczynku i Odnowy Biologicznej Jelenia Struga. Ale to miejsce atrakcyjne także dla turysty. Udostępniono tu do zwiedzania system sztolni w starej kopalni.

więcej...

EDYCJA SPECJALNA
Olaf Ważyński

Mam problem z moim ulubieńcem. Od jakiegoś czasu ciągle mnie zaskakuje. Teoretycznie to powinno być plusem. Kłopot w tym, że ja nie lubię niespodzianek. Możecie mnie nazwać nudziarzem, nastolatki prychną: "zgred", a pewien znajomy wzruszy ramionami i powie, że się nie rozwijam. Niech wam będzie. Takie moje prawo. I dlatego z lekkim niepokojem kupuję każdą nową płytę Marka Knopflera.

więcej...

DZIURY W CIELE
Beata Majewska
Nakłuwanie ciała kojarzy mi się albo ze szpitalem, albo z braniem narkotyków, albo z wariactwem. Strona o bodypiercingu dotyczy tego ostatniego. Jestem konserwatystką, dlatego goście z kolczykami w nosie przywodzą mi na myśl krowy na pastwisku, albo dzikusów z amazońskiego buszu. Zjawisko przekłuwania ciała samo w sobie jest jednak dość ciekawe.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Specjalne liczydła, kalkulatory lub kartki papieru były używane 10 listopada w wielkopolskich kościołach. We wszystkich parafiach odbywało się doroczne liczenie wiernych. Starsi ministranci lub inne osoby godne zaufania liczyły uczestniczących w niedzielnych mszach tzw. dominicantes oraz przystępujących do komunii świętej, czyli comunicantes. Oddzielnie zliczani są mężczyźni i kobiety. Liczeni są wszyscy powyżej siódmego roku życia. Liczenie wiernych odbywa się w Polsce od kilkunastu lat na podstawie uchwały Episkopatu Polski, a koordynuje akcję Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Ponad tysiąc kobiet ustanowiło nowy rekord świata w masowym karmieniu piersią. Taki tłum mam i niemowląt zgromadził się na początku listopada w Berkeley w Kaliforni (USA).
 
NASTĘPNY NUMER JUŻ 25 LISTOPADA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone