Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
KAMIENICA ZA 1500 ZŁ - C.D.
Janusz Kapuściński

Jak to możliwe, że nazywając funkcjonariuszy sądownictwa Najjaśniejszej Rzeczpospolitej złodziejami i oszustami, wciąż chodzę na wolności i nie jestem oskarżony o zniesławienie? Widocznie faktycznie są oni złodziejami i oszustami...

W marcu 2002 pisaliśmy o sprawie kaliskiej kamienicy. W tym numerze wracamy do tematu.

więcej...

ZEMSTA CYSTERSÓW
Olaf Ważyński

Podczas II wojny światowej działała w Lubiążu fabryka sprzętu wojskowego. Pracowali tu więźniowie obozu pracy przymusowej. Niemcy wyszabrowali resztę wartościowych dzieł sztuki, a Sowieci, którzy przyszli po nich, zrobili totalną demolkę wnętrz. Sprofanowali nawet szczątki pochowanych w kryptach zakonników.

więcej...

DAJCIE MI RYCERZA!
Anna Kowalska

Dzisiejsi mężczyźni - cóż, w większości są leniwi i niedbali. Bajek o królewnach, wieżach, rycerzach, smokach i pojedynkach można już dzieciom nie opowiadać. I tak nie uwierzą. Co więcej, spytają: mamo, a ten rycerz to innej kobiety wybrać nie mógł, że musiał aż smoka zabijać? I co my na to? Że wtedy przestrzenie były większe, a zagęszczenie królewien z posagiem na metr kwadratowy - śladowe?

więcej...

POCIĄG DO KOLEJKI
Władysław Tokarski
Na stronie Jarka Kozłowskiego najlepsze są zdjęcia jego makiety kolejki. Palce lizać! Po prostu łza się w oku kręci. W sumie około 25 zdjęć, które mnie przynajmniej rzucają na kolana. Na stronie jest też trochę linków do witryn innych maniaków, także tych spoza Polski.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Order Uśmiechu dostała Joanne K. Rowling, autorka bestsellerowej serii książek o Harrym Potterze. Pisarka nie przybyła na uroczystość, ponieważ w ukryciu pracuje nad piątym tomem przygód małego czarodzieja. Nadesłane listy około 200 dzieci zostały zamieszczone w książce "Kochamy Harry'ego Pottera". Autorzy piszą tam o swojej fascynacji tajemniczym światem Hogwartu, a także o tym, że dzięki brytyjskiej autorce zaczęli czytać książki.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Sycylijski wulkan Etna obudził się nieoczekiwanie w październiku. Z krateru uniosły się kłęby dymu i popiołów, zaczęła też wypływać lawa. Zdaniem włoskich sesjsmologów, Etna nie zagraża jednak mieszkańcom okolicznych terenów i nie ma groźby większej erupcji.
 
NASTĘPNY NUMER JUŻ 11 LISTOPADA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone