Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze:
KŁAMAĆ KAŻDY MOŻE
Dariusz Dassuj
Badania za pomocą detektorów kłamstw nie są wiarygodnym testem prawdomówności i nie powinny być stosowane do wykrywania potencjalnych szpiegów! Takie oświadczenie wyszło od ekspertów z amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk. Wartość maszyn do wykrywania kłamstw, czyli tzw. wariografów, od dłuższego czasu jest kwestionowana, ale dopiero teraz wypowiedzieli się w tej sprawie naukowcy.
więcej...

TU SIĘ ODDYCHA!
Olaf Ważyński

Zurych to miasto duże i bogate. Ale nie różni się niczym specjalnym od przeciętnego europejskiego miasta. Nie ma tu oszałamiających zabytków ani szczególnie ciekawej architektury. Przypuszczam nawet, że i banków nie ma więcej niż, dajmy na to, w Warszawie - różnica może być tylko w zawartości ich skarbców. A jednak Zurych zrobił na mnie pozytywne wrażenie.

więcej...

CZERWONA TUBA
Anna Limańska

Włączyłam sobie szklane pudło i na pierwszym programie polskiej państwowej telewizji zobaczyłam dwie gówniary w gaciach, z cyckami prawie na wierzchu, drące się po rosyjsku "nas nie dagoniat". Rosja to kraj Dostojewskiego, Puszkina, Czajkowskiego, Bułchakowa. Jednak z naszej państwowej telewizji nie można się tego dowiedzieć. Mamy za to pełen przegląd kultury bazarowo-przemytniczej.

więcej...

GŁADKI JAZZ
Paweł Oses
GRP ma na swoim koncie 45 milionów sprzedanych płyt, niezliczone nominacje do Grammy Awards... W czym tkwi tajemnica sukcesu tej wytwórni? Może przyczyną jest wypracowanie charakterystycznego, niezwykłego brzmienia fusion? Są i tacy, którzy mówią, że jest to po prostu narzucony przez speców od marketingu "sznyt". Nagrania są "grzeczne", bez zbytnich artystycznych ambicji, to po prostu łatwo wpadające w ucho kawałki. Prawda jak zwykle tkwi chyba gdzieś pośrodku.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Kandydaci o tych samych imionach i nazwiskach to nie problem dla Krajowego Biura Wyborczego. Państwowa Komisja Wyborcza proponuje, by w przypadku, gdy imiona i nazwiska kandydatów są jednakowe, dodatkowo w celu ich rozróżnienia dopisać imię ojca. "W interesie komitetów wyborczych prowadzących kampanię jest wskazanie, kto jest kim, a czy zrobią to skutecznie, nie wiem" - powiedział Bohdan Szcześniak, wiceszef Krajowego Biura Wyborczego.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
12 tysięcy euro w koszu na śmieci znalazł pewien bezdomny w niemieckim mieście Siegen i bez zastanowienia zaniósł pieniądze na policję. Oprócz gotówki w koszu leżał dowód osobisty i książeczka oszczędnościowa. Śledztwo wykazało, że wyrzucił je do kosza 38-letni chory psychicznie. Uczciwy bezdomny może liczyć na znaleźne.
 
NASTĘPNY NUMER JUŻ 28 PAŹDZIERNIKA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone