Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze:
KRÓLOWA TEŻ CZŁOWIEK
Aldona Powelska
"Wygląda pani jak królowa" - powiedziała pewna pani do Elżbiety II, gdy ta całkowicie prywatnie robiła zakupy w małym sklepiku. "To mnie uspokaja" - odparła monarchini. Ta krótka wymiana zdań dała tytuł zbiorowi zabawnych historyjek i dowcipnych wypowiedzi królowej Elżbiety II i członków królewskiego dworu.
więcej...

ULUBIONE MIEJSCE WŁADCÓW
Olaf Ważyński

Norymberga to przede wszystkim piękne miasto pełne zabytków. Unosi się nad nią duch Albrechta Dürera i Wita Stwosza. Dlatego kiedy wysiedliśmy z Agnieszką z pociągu, od razu ruszyliśmy w stronę Starego Miasta, gdzie na zachwycającą architekturę można się natknąć dosłownie co krok.

więcej...

ROK PÓŹNIEJ
Sergiusz Zadorski
Świat zmienił się po 11 września 2001 roku. Tak mówią wszyscy. Jedno się jednak nie zmieniło nic a nic. Ameryka wciąż popełnia błędy, które doprowadziły do ataków terrorystycznych. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że niemal z premedytacją prowokuje kolejne zamachy. Czyni to w dodatku w imię walki z terrorystami.
więcej...

KTÓRĘDY DO RAJU?
Krzysztof Sorż
Od czasu do czasu sporo słychać o sektach. Sekty to, sekty tamto. Ktoś twierdzi, że stracił dziecko, jakiś polityk naraża się mówiąc, że gdzieś tam robią pranie mózgu; bywa, że jacyś ludzie popełniają zbiorowe samobójstwo, nierzadko udział w sekcie sprowadza się jedynie do zmiany codziennego menu. Czasami wreszcie nie chodzi o nic innego, jak o zbicie kasy na zagubionych ludziach, albo przespanie się z naiwną panienką.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Do końca 2007 roku zostaną wymienione wszystkie "książeczkowe" dowody osobiste - zdecydował Sejm. Najwcześniej, bo w 2003 roku, będą musiały to zrobić osoby, którym wydano dowody w latach 1962-72. W 2004 roku będą musiały zostać wymienione dowody wydane w latach 1973-80, w 2005 - wydane w latach 1981-91, w 2006 - dowody wydane w latach 1992-95, a w 2007 - wydane w latach 1996-2000.
Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Pierwszą od 130 lat kąpiel ma wziąć David - słynny marmurowy posąg wyrzeźbiony przez Michała Anioła. Zmywaniem kurzu i brudu z pięciometrowej rzeźby zajmą się specjaliści z Florencji. Cała operacja ma trwać siedem miesięcy i kosztować 150 tysięcy euro.

 
NASTĘPNY NUMER JUŻ 30 WRZEŚNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone