Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze:
NA PRAWO MOST, NA LEWO MOST
Marcin Subonis
O Wrocławiu ktoś kiedyś powiedział, że to "miasto mostów". Nie podejmę się liczyć, ile ich jest w rzeczywistości, ale słyszałem, że ze sto. Mogłoby się wydawać, że tyle już wystarczy. Jak ktoś będzie chciał przeprawić się z jednej strony Odry na drugą, to ma, hm... całkiem sporo możliwości. Tymczasem okazuje się, że mostów nigdy dosyć.
więcej...

PARK PEŁEN ATRAKCJI
Olaf Ważyński

Portugalia to kraj gorący. Wpływ klimatu atlantyckiego wcale nie łagodził piekielnego gorąca, jakie zwaliło się na głowę mnie i mojej żonie. Dlatego nie traciliśmy czasu i energii na zbędne spacery. Od razu kierowaliśmy się tam, gdzie było ciekawie. No tak, ale w Parku Narodów ciekawie jest wszystko. Cóż, trzeba było wybierać.

więcej...

TŁUMY "PRZED SKLEPEM JUBILERA"
Anna Kowalska
Ta wizyta miała być inna, przełomowa, sensacyjna. Media podgrzewały atmosferę: "tak, tak, to właśnie w Polsce papież abdykuje". Na Błoniach stało się jasne, że nie zdezerteruje z Rzymu, i że z głęboką pokorą dla boskich wyroków będzie "pełnił swoją misję do końca". Prawica (z przyzwyczajenia i tradycji) i lewica (z urzędu) oczekiwały jakiegoś, choćby nieznacznego poparcia. A papież mówił do nich o potrzebie "wyobraźni miłosierdzia", o przebaczeniu.
więcej...

NABOŻNE GRANIE
Mikołaj Nison
Tradycją Festiwalu Piosenki Religijnej w Gostyniu są warsztaty, które go poprzedzają. Dają one szansę - tym, którzy chcą - na pracę nad własnym kunsztem wykonawczym. W kontekście tego, co powyżej, nie sposób przecenić znaczenia tych warsztatów. Na festiwalu zawsze jest też koncert gwiazdy. Raczej nie są to osoby z "nurtu" chrześcijańskiego. Stąd na Świętej Górze występowali już między innymi Ryszard Rynkowski, Edyta Geppert, czy Antonina Krzysztoń. W tym roku gwiazdą był Zbigniew Wodecki.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Białobrązowe znaki informujące o przebiegu samochodowych szlaków turystycznych i turystycznych atrakcjach staną wkrótce na naszych drogach. Będą częścią ogólnopolskiego systemu informacji turystycznej. Jest to projekt przygotowany przez Polską Organizację Turystyczną. Niektóre znaki będą informowały kierowców o przebiegu samochodowych szlaków turystycznych. Inne będą kierowały do najciekawszych obiektów na tych trasach, jeszcze inne będą zawierały informacje o największych atrakcjach regionu.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Przez 48 godzin, z krótkimi 5-minutowymi przerwami, grali w tenisa czterej zawodnicy z Akademii Tenisa Ziemnego w Gliwicach. Ich wyczyn prawdopodobnie znajdzie się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najdłuższy mecz deblowy w historii tenisa.

 
NASTĘPNY NUMER JUŻ 16 WRZEŚNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone