Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze:
COŚ Z PIASKU
Marcin Debniak
Do zawodów na najszerszej plaży w Polsce stanęło ponad 80 osób, dorosłych i dzieci, startujących w kilkuosobowych zespołach. Zawodnicy musieli w ciągu trzech godzin wykonać z piasku rzeźbę o dowolnej tematyce. Jej podstawa nie mogła przekraczać 15 metrów kwadratowych, do rzeźbienia można było używać jedynie wiaderka, łopatki, plażowych grabi i przede wszystkim własnych rąk.
więcej...

DREPTANIE W TATRACH
Paweł Oses

Nie ma lepszej pory na wyjazd w Tatry niż druga połowa czerwca. Dzieci mają jeszcze szkołę, a studenci sesję. Dzięki temu na szlakach nie ma dzikich hord. Choć i tak od czasu do czasu zdarzają się żałosne "prawdziwki". Być może jestem jednym z nich?

więcej...

SZKLANE OKO OPATRZNOŚCI
Olaf Ważyński
Tysiące ludzi z westchnieniem ulgi zacisnęło dłonie na pilotach. Świat został uratowany. Znów mogliśmy radować oczy widokiem palmowych plaż, tłumu na ulicach Los Angeles, albo umięśnionych supermenów i ich platynowłosych kochanek. Jakiż to wspaniały wynalazek, ta nasza kochana telewizja!
więcej...

KOCHAM ZWIERZĘTA
Irek Mac
Wegetarianie to w moim przekonaniu nieszkodliwi wariaci. Trzeba z nimi uważać, bo bywają mniejsi i więksi ortodoksi. Słyszeliście o rodzicach, którzy stosując jakąś pomyloną dietę, niemal zagłodzili swe dziecko? Trzeba po prostu samemu wyznaczać sobie granice kierując się zdrowym rozsądkiem.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Pomnik chrząszcza powstaje w Szczebrzeszynie na Zamojszczyźnie. Wykonują go z drewna lipowego uczniowie klasy snycerskiej Państwowego Liceum Plastycznego w Zamościu. Pomnik ma przedstawiać chrząszcza w pozycji stojącej, ubranego we frak i z cylindrem na głowie. Lewym skrzydłem będzie przytrzymywał skrzypce. Pomnik chrząszcza zostanie odsłonięty we wrześniu podczas pierwszych Dni Chrząszcza.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Z ostatniej chwili:
Ukąszona przez kobrę Hinduska odwzajemniła się gadowi tym samym. Kobieta układała się do snu z dwójką dzieci, kiedy poczuła ukąszenie. Złapała kobrę i ugryzła ją mocno w kręgosłup. Gad zdechł, kobieta dzięki szybkiej interwencji lekarskiej przeżyła.

 
NASTĘPNY NUMER JUŻ 2 WRZEŚNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone