Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze:
O KOCIE, KTÓRY LATAŁ SAMOLOTEM
Basia Koss
Ozzy to pupilek pary Brytyjczyków. Wraz ze swymi właścicielami miał polecieć do Kataru. W czasie podróży wydostał się jednak ze swej plastikowej klatki i schował w luku bagażowym. W ten sposób dziesięciokrotnie przebył trasę Londyn-Katar, zanim przestraszonego i zgłodniałego znaleźli go pracownicy londyńskiego lotniska. W sumie zwierzę przebyło trasę ponad stu tysięcy kilometrów.
więcej...

DOPÓKI JESZCZE JEŹDZI...
Paweł Oses

Gdy widzę tory kolejki wąskotorowej, to od razu coś chwyta mnie za gardło - to zupełnie jak słyszeć zanikający język, albo oglądać ostatnie zwierzę jakiegoś gatunku. Parę tygodni temu wyjechałem z przyjaciółmi nad Jezioro Powidzkie na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Pogoda była fatalna, dlatego zamiast się kąpać poszliśmy na spacer. Na plaży zobaczyłem tory wąskotorówki. Znowu poczułem ten sam ścisk w gardle. Stare powyginane szyny, po których - jak mi się zdawało - już nigdy nic nie pojedzie.

więcej...

TRZEBA SIĘ ZNAĆ NA MOWIE CIAŁA
Anna Kowalska
Całkiem niedawno zdarzyła mi się zabawna historia. Rozmawiając z przemiłym kolegą z pracy - o sprawach jak najbardziej służbowych - zauważyłam, że delikwent nieznacznie, acz natarczywie, centymetr po centymetrze się do mnie przysuwa. Ja kroczek w tył, on kroczek w przód, ja w tył, on do przodu. Gdybym nie znała go dość dobrze pomyślałabym, że ma zamiary co najmniej erotyczne...
więcej...

PIERZASTE, SMRODLIWE GADY
Dawid Somerfeld
Gucio siedział zamknięty w klatce i strasznie się spasł. Pod koniec swego smętnego żywota nie miał nawet siły unieść swego ciężaru. Pikował jak Messerschmitt. Nie mogłem postępować inaczej, bo miałbym obesrany i poobgryzany cały pokój. Dlatego postanowiłem już więcej nie kupować papug, ale zaczynam się wahać. Cholera jasna, te fruwające, skrzekliwe, pierzaste gady są naprawdę fajne!
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Po równo mężczyzn i kobiet ma być na listach wyborczych, pracodawca nie będzie nas pytał o płeć, w podręcznikach nie będzie stereotypu kobiet-matek - to niektóre zapisy, które znajdą się w ustawie o równouprawnieniu płci. Projekt złożyła u marszałka Senatu przewodnicząca Parlamentarnej Grupy Kobiet, Dorota Kempka. W projekcie zaproponowano przyjęcie definicji dyskryminacji ze względu na płeć, a także definicję molestowania seksualnego, jako szczególną formę dyskryminacji.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Czy mowa ciała ma znaczenie w kontaktach międzyludzkich?
Tak
Nie
Z ostatniej chwili:
Sztuczne oddychanie uratowało życie psu, którego potrącił samochód. Pitbulla ocalił amerykański policjant. Gdy tylko pies otworzył oczy i zaczął sam oddychać, posterunkowy Thomas Richmond odwiózł go do kliniki weterynaryjnej.

 
NASTĘPNY NUMER JUŻ 5 SIERPNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone