Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze:
ROGI BYKA
Czarek Mielcarz
W niedzielę 7 lipca w hiszpańskiej Pampelunie rozpoczęła się doroczna fiesta św. Fermina, a z nią - tradycyjne gonitwy byków i ludzi ulicami starego miasta. Już w pierwszym biegu było sześciu rannych, ale nikt nie zginął. Fiesta przyciąga do Pampeluny setki tysięcy turystów, którzy przyjeżdżają oglądać emocjonujące biegi byków rozgrywane na wąskich uliczkach miasta.
więcej...

MOJE MAŁE CARCASSONE
Olaf Ważyński
Kiedy ma się nie więcej niż metr wzrostu, wszystko wokół jest ogromne: domy, drzewa, nawet niektórzy ludzie. Po latach zmieniają się proporcje, ale pozostaje wspomnienie. Dlatego nawet dziś Bystrzyca Kłodzka nie jest dla mnie małą, prowincjonalną mieściną - choć pewnie i tak można ją opisać. Ale byłoby to niesprawiedliwe.
więcej...

DAMSKA CZKAWKA PO MUNDIALU
Agnieszka Owczarek
Kobiety z natury nie interesują się piłką nożną. Wiem to z własnego doświadczenia. Uważamy ją za nudny sport, a oglądanie rozgrywek piłkarskich to dla nas strata czasu. Jednak Mundial zawsze przykuwał naszą uwagę. Nawet największe przeciwniczki piłki nożnej zasiadają wtedy przed ekranami telewizorów. A na dodatek 90 minut meczu to dla nas za mało!
więcej...

BEZ NEPOTYZMU
Lucjan Bilski
Czesławowi Niemenowi udały się dzieci. Natalia wywalczyła już sobie chyba niezłą pozycję, śpiewając głównie z zespołem New Life'm. Jej młodsza siostra, Eleonora, najwyraźniej idzie w jej ślady. Wydawca jej debiutanckiej płyty reklamuje ją sloganem "zbieraj kasę!". I chyba rzeczywiście warto wybulić parę dych na ten album.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Indeks honorowego studenta wszystkich krakowskich uczelni otrzyma w prezencie papież podczas najbliższej pielgrzymki do Polski. Indeks ma format trochę większy od typowego, studenckiego. Umieszczono w nim zdjęcie uśmiechniętego Jana Pawła II sprzed dwóch lat, a pod nim faksymile podpisu papieża. W indeksie zaznaczono, że jego posiadacz będąc honorowym studentem wszystkich krakowskich uczelni jest zwolniony z obowiązku uczęszczania na zajęcia i uzyskiwania zaliczeń.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Czy gonitwa byków w hiszpańskiej Pampelunie powinna być zakazana?
Tak
Nie
Z ostatniej chwili:
Schroniska dla zwierząt bezprawnie odmawiają udzielania informacji o adopcjach zwierząt Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami i innym organizacjom. Dzięki sprawdzeniu, ile w schronisku przyjęto zwierząt, a ile oddano ich do adopcji, można stwierdzić, czy w schronisku nie zabija się psów i kotów.

 
NASTĘPNY NUMER JUŻ 22 LIPCA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone