Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze:
DZIEŃ DOBRY, MAM NA IMIĘ WERONIKA
Sprawca Naczelny
To się stało nagle i niespodziewanie. Pewnie już nigdy nie będę umiał sobie tego wytłumaczyć. Przyjaciołom wyjaśniałem potem, że w głowie przełączył mi się jakiś przełącznik. Może zamiast prądu stałego popłynął zmienny, może w jednym miejscu zgasło światło, a zapaliło się w innym. Nie wiem. W każdym razie pewnego dnia widząc na ulicy faceta z małą córeczką, poczułem dziwne ukłucie w sercu.
więcej...

TWIERDZA MALARZY
albo BYKI KATALOŃSKIE
Olaf Ważyński
Kto nie lubi upałów, niech od razu zapomni o takich miejscach jak Collioure. Do żaru lejącego się z nieba niech dopisze jeszcze ciepłą, lazurową wodę, piękno gór, śródziemnomorską bryzę i znakomite młode wino z miejscowych winnic. Co? Nagle zmieniliście zdanie? Wcale się Wam nie dziwię. Byłem tam razem z kolegą, opalałem się i leniuchowałem, a co piłem - to już moja tajemnica...
więcej...

MOCNE UDERZENIE
Grzegorz Forda
Najczęściej z przymiotnikiem "mocny" wiążemy chyba metal. Trudno go dziś charakteryzować w skrócie, bo wypączkował w dziesiątki mutacji. Do której szufladki włożyć młody polski zespół Morlog? Nie podejmuję się tego zadania, zresztą z zasady jestem przeciwnikiem przypinania etykietek. Umówmy się więc, że kapela gra po prostu "mocną muzykę".
więcej...

DOJRZAŁY FRUSTRAT
Michał Gałka
Jestem chętny kontaktom towarzyskim, jestem dynaczmiczny, ale z pewną dozą konformizmu - cokolwiek miałoby z tego wynikać. Pewnie domyślacie się, że nie są to moje słowa. Zostałem tak sklasyfikowany przez program komputerowy, do którego wprowadziłem parę danych o sobie. Te dane to po prostu ankieta zamieszczona na stronach Pentora - Instytutu Badania Opinii i Rynku.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
46.482 słowa na minutę to nowy rekord świata w szybkim czytaniu. Ustanowiła go Kamila Kornet, maturzystka z warszawskiego Liceum im. Servantesa. Tekst złożony z prawie 2 tysięcy słów warszawska licealistka przeczytała w 2,57 sekundy. Odpowiedziała też prawidłowo na 11 pytań sprawdzających zrozumienie tekstu. Tekst przygotowała dr Anna Cegiełła. Nosił on tytuł "Przygoda w pociągu Jan Kiepura".

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Czy policja powinna ścigać wagarowiczów?

Tak
Nie
Z ostatniej chwili:
Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy otwarto w Gdańsku. Ma on upamiętniać nieistniejące już i zniszczone cmentarze. Utworzono go na terenie powstałego w XIV wieku Cmentarza Bożego Ciała.

 

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone