Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze:
Sprawa zupełnie nowa! Po operacji plastycznej i lekkiej zmianie koncepcji. Choć podstawowe zasady działania serwisu nie zmieniły się. To ciągle Wasze słowa w sieci!

Chcemy poznać Wasze zdanie o nowym wyglądzie Sprawy. Zachęcamy do zagłosowania w specjalnej ankiecie. Znajdziecie ją na okładce!


W GOŚCINIE U WIELKICH MISTRZÓW
Olaf Ważyński
Kto nie słyszał o templariuszach? Na opowieściach o ich skarbach pasła się niejedna młoda wyobraźnia. Dość przypomnieć książkę i serial o dzielnym Panu Samochodziku, który szukał ich na Warmii i Mazurach. Moja żona i ja skarb templariuszy znaleźliśmy w Portugalii, tam gdzie była ich siedziba. Tym skarbem jest zamek i klasztor w mieście Tomar.
więcej...

PLASTIKOWA ŻAŁOBA
Szymek Dobrawa
Barbie pojawiła się na rynku w latach 50-tych. To była prawdziwa rewolucja. W odróżnieniu od większości lalek w tamtych czasach, Barbie miała biust! Początkowo uważano to dyskwalifikującą cechę u dziecięcej zabawki. Ostatecznie udało się przekonać sceptyków i produkcja Barbie ruszyła. Jaka była reakcja klientów? Odpowiem tak: do dziś sprzedano na świecie ponad miliard lalek Barbie...
więcej...

JEST COŚ TAKIEGO W WIECZNYCH PIÓRACH...
Anna Kowalska
Podczas wiosennego remanentu trafiłam na stare pióro Parkera, które kiedyś dostałam w prezencie od rodziców. Nie wiem, czy pamiętam jak się nim pisze. Ostatnio nawet długopis zastępuje mi klawiatura komputera, albo telefonu komórkowego, a pióro to wyższa szkoła jazdy. Ale przecież kiedyś tato uczył mnie kaligrafii. Chyba spróbuję. Niepewnie kreślę kilka zdań. O tak, jeszcze pamiętam!
więcej...

SKANDOWANIE PO NIEMIECKU
DJ Booba
Wkurza mnie polski - pożal się Boże - rap. Jaką receptę na sukces mają rodzimi twórcy hiphopowi? Sądząc po efektach uważają, że do tego by zostać raperem, wystarczy mieć automat perkusyjny i tekst. Do rymu musi być ułożona jakaś historyjka zbuntowanego małolata. Spośród rzeszy rymokletów szanse na wybicie się ma ten, który wplącze w tekst jakąś "wiąchę". Dodatkowo trzeba podlać wszystko seksualnym sosem.
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:
Polska Organizacja Narodowa Rzeczypospolitej Polskiej im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" (P.O.N.R.P.IM.MJR.H.D.H) - to najdłuższa nazwa polskiej partii politycznej.
W Polsce jest zarajestrowanych 87 partii. Aby zarejestrować partię polityczną, wcale nie trzeba się specjalnie nagimnastykować. Wystarczy zebrać co najmniej 1000 podpisów dorosłych Polaków i złożyć w sądzie statut z celami, strukturą i zasadami działania.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Ankieta:

 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

Czy poczta elektroniczna wypiera tradycyjną?

Tak
Nie
Z ostatniej chwili:
Premier Leszek Miller wolałby mieć ciemniejsze włosy, ale najważniejsza jest dla niego opinia żony. A żona uważa, że obecny ich kolor dodaje mu uroku...

 

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone