Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

W numerze:
PODZIEMIA NA SPRZEDAŻ
Maria Melska

Konstrukcja jest odporna na bombardowanie i znajduje się pod centrum Londynu, około 30 metrów pod powierzchnią ziemi. Doskonała lokalizacja, tajemnicza historia. Jaka jest cena? To też na razie tajemnica.

więcej...

WIEDEŃ WCZORAJ I DZIŚ
Jan Dojda

Wiedeń zmienia się na swój sposób, tańcząc walca z przeszłością i wdzierając się w przyszłość. Oczywiście, ciągle znajdziemy tu wytworną operę i kawiarenki serwujące sernik wiedeński. Ale już za rogiem czeka na nas klub tętniący muzyką techno.

więcej...

MANIPULATORZY
Karol Mrówka

140 procent zysku w jeden rok. Pamiętacie te reklamy? Obietnice zamiany skromnych oszczędności w grube pliki banknotów. Efekt? Miliony rozczarowanych ludzi tracących ledwo uciułane grosze.

więcej...

BARD Z DRŻĄCYM GŁOSEM
Eryk Wolmer

"Śmierć ciąży mi na duszy, jak ciężka korona na głowie", śpiewa Conor Oberst w utworze "Milk Thistle", ostatnim na jego solowej płycie. Muzyk ma dopiero 28 lat, ale takie mroczne nastroje towarzyszą mu od czasów nastoletnich.

więcej...

BEZDOMNY PIŁKI SIĘ CHWYTA
Lucjan Bilski

"Boisko bezdomnych" to film o ludziach upadłych, którzy mają w sobie dość poczucia godności, by spróbować powalczyć w imię sprawy - nie bójmy się tego słowa, narodowej. W końcu na ich biało-czerwonych strojach widnieje godło państwowe.

więcej...

MRÓWKI ZA SZYBKĄ
Alek Konikowski

Gdyby mnie ktoś spytał o mrówki w domu, powiedziałbym, że na faraonki najlepsze są płytki zapachowe. Jeśli w tym momencie dostałbym po twarzy, to znaczy, że rozmawiałem z miłośnikiem - a może nawet hodowcą owadów.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Dalajlama odbierze doktorat honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ceremonia odbędzie się 8 grudnia podczas uroczystego posiedzenia Senatu uczelni, który zbierze się w średniowiecznych murach najstarszego budynku uniwersytetu - Collegium Maius UJ.
Senat UJ nadał Dalajlamie XIV godność doktora honoris causa tej uczelni w październiku 2007 r., m.in. za wyjątkowo wysokie standardy etyczne w życiu społecznym i publicznym, zasługi dla rozwoju dialogu międzykulturowego i religijnego oraz walkę o wolność i prawa Tybetańczyków pokojowymi metodami.
Dalajlama potwierdził swój udział w uroczystościach w Gdańsku z okazji 25. rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie pokojowej Nagrody Nobla. Na 6 grudnia zaplanowano tam konferencję "Solidarność dla przyszłości", która odbędzie się na kilka dni przed rocznicą odebrania przez Danutę Wałęsową, w imieniu męża, nagrody Nobla.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Kryzys finansowy wpłynął na modę. Sklepy odzieżowe w londyńskim City odnotowały wzmożony popyt na białe męskie koszule, co tłumaczy się odwrotem giełdowych dealerów od modnych w czasach boomu kredytowego kanarkowych, jaskrawych i gryzących barw, kojarzonych z drapieżną chciwością.
- Biała koszula w czasie rozmowy kwalifikacyjnej wysyła sygnał, że ten, kto się stara o pracę jest profesjonalistą i jest elastyczny - wskazuje Oliver Williamson szef działu zakupów w dziale męskiej odzieży Debenhamsa.
Z nową modą na białe koszule wiążą się nowe reguły ich noszenia.
Należy unikać koszul z taniego materiału, bo są przezroczyste, koszule należy często zmieniać i nosić z krawatem dla dodania barwy, byle bez jaskrawego wzorku. Białych koszul nie należy nosić z czarnymi garniturami, bo ten, co się tak ubiera może zostać wzięty za pracownika firmy pogrzebowej. W czasach zaciskania pasa należy wystrzegać się w ubiorze ostentacji.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - W BLIŻEJ NIEOKREŚLONEJ PRZYSZŁOŚCI...

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone