Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - SprawcyNiebo nad Paryżem

W numerze:
OGIERY Z DUNDAS EAST
Agnieszka Krupak

Spod sceny bucha bezwonny dym. Sebastian rozpoczyna swój numer. Co kilka ruchów pozbawia się jakiejś części garderoby. Zmieniają się piosenki, półnagi tancerz pokazuje numer na rurze. Ubrany już tylko w same stringi mężczyzna rusza w głąb sali, całując kobiety w dłonie.

więcej...

HISTORIA GŁĘBOKO POD WODĄ
Darek Kuniel

Temperatura na komputerku wchodzącym w skład mojego skafandra do nurkowania wskazuje -1C. Nade mną pozostaje linia cumowania. W miarę opuszczania się w dół dostrzegam słaby zarys spoczywającego pod wodą wraku.

więcej...

GODNOŚĆ WYCENIONA
Witold Filipowicz

Był już bunt prokuratorów, teraz mamy bunt sędziów. Bunty mają zawsze jakiś cel. W przypadku sędziów tym celem jest godność. Mierzona, jak się wydaje, wysokością gaży. Wsłuchując się w treść sędziowskich protestów odnosi się wrażenie, że zmierzają w jednym kierunku - dajcie nam więcej, więcej, więcej..

więcej...

RADOSNE SZALEŃSTWO
Janusz Likolis

Debiutancki koncert Metro Station odbył się... w kościele. Wysłuchało go jakieś 12 osób. Nie było wśród nich nikogo z rodziny ani przyjaciół. Musso: "To był dość przypadkowy występ". Minęły dwa lata, i dziś grają już w normalnych salach, gromadząc publiczność "gorączkową i szaloną".

więcej...

ŻYCIE, MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ W PARYŻU
Lucjan Bilski

Cedric Klapisch studiował reżyserię w Nowym Jorku; fachu uczył się od samego Woody Allena. Niektórzy mawiają, że "Niebo nad Paryżem" jest dla niego tym, czym "Manhattan" dla sławnego Amerykanina - swoistym credo: życie jest wspaniałym darem i należy je przeżyć w najpiękniejszym z miast.

więcej...

DLA ZAWODOWCÓW I NIE TYLKO
Irek Nowak

Wywijanie fikołków i żonglerka maczugami, do tego może kilka efektownych sztuczek. Takie pojęcie miałem do niedawna o pracy kuglarzy. O tym w jak wielkim byłem błędzie przekonałem się dopiero, gdy znalazłem stronę poświęconą tej dziedzinie.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Rekord Guinnessa w tańcu padł na Rynku w Krakowie. Ponad 1600 par jednocześnie odtańczyło cha-chę - pod okiem gwiazd programów "Taniec z gwiazdami" i "You can dance". Dotychczasowy rekord ustanowiło 1,2 tys. par.
Uczestnicy krakowskiego rekordu przez 5 minut tańczyli, naśladując zgromadzone na scenie przy Kościele Mariackim gwiazdy, m.in. Mariusza Pudzianowskiego i Iwonę Pavlović.
Wynik został potwierdzony przez specjalną komisję weryfikującą rekordy Guinnessa.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Władze Bombaju mają nową broń przeciwko smrodowi, jaki zalatuje od dwóch gigantycznych gór śmieci i odpadów umiejscowionych nieopodal miasta - pisze "The Times".O co chodzi? 42 tys. litrów perfum ma zostać wylanych na kupy śmieci.
Sanil Supreme to słodki ziołowy zapach. To właśnie ta substancja ma przykryć swąd śmieci, które zostaną nim poperfumowane. Władze maja nadzieję, że zatrzyma to narastający wciąż problem wysypisk Deonar i Mulund. Perfumowanie ma się odbywać każdego dnia! Samo tylko Deonar ma obecnie powierzchnię 120 hektarów i jest jednym z największych w Indiach. Korzystać z niego zaczęli jeszcze Brytyjczycy - był rok 1927. Ludzie mieszkający w okolicach "góry" już od dawna skarżyli się na swąd.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - JUŻ WKRÓTCE!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone