Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy


W numerze:
SPŁONĘLI ŻYWCEM
Colas Bregnon

22 kwietnia minęła 20. rocznica katastrofy tankowca m/t "Athenian Venture", na którym spłonęło żywcem 24 polskich marynarzy i żony 5 z nich. Żadna ze słynnych katastrof tankowców nie poniosła za sobą tyle ofiar. Żadna z nich nie kosztowała armatora tak mało.

więcej...

NISZCZYCIELSKIE PIĘKNO
Marcin Hugor

Krajobraz tej okolicy został nieodwracalnie zmieniony 18 maja 1980 roku, kiedy doszło do potężnej erupcji Mount St. Helens, poprzedzonej trzęsieniami ziemi. Siła wybuchu wyrzuciła w powietrze niemal jedną trzecią objętości wulkanu.

więcej...

EKSKLUZYWNA TANDETA
Patryk Kamycki

Zanim zdecydowałem się wydać kilkaset złotych, tknięty jakimś podświadomym ostrzeżeniem zacząłem wertować internet dalej. Zegarek wygląda wspaniale, firma ma świetną, budzącą zaufanie stronę internetową, co więc wzbudziło mój niepokój?

więcej...

FUNK'S NOT DEAD!
Paweł Oses

Jaka jest stylistycznie nowa płyta Briana Culbertsona? Odpowiedzią są kolejne muzyczne inspiracje, do których przyznaje się autor. Wymienia między innymi Tower of Power, The Brecker Brothers, Prince'a, George'a Duke'a, Sly & the Family Stone, no i oczywiście Jamesa Browna.

więcej...

SEN, KTÓRY NIE MA KOŃCA
Agnieszka Krupak

Od kiedy Woody Allen uparł się na kręcenie filmów w Londynie, jego dzieła straciły swój metafizyczny wymiar, a nabrały ponurego ciężaru ciemnych zaułków brudnego miasta. To w nich kryją się mroczne tajemnice osobowości bohaterów, osobowości ewoluującej, która to ewolucja zaskakuje ich samych.

więcej...

BEZ BILETU
Irek Nowak

Z jednej strony twórcy serwisu "Na gapę" chcą nakłonić samorządy, by promowały komunikację miejską i zachęcały ludzi do korzystania z niej, z drugiej strony z premedytacją zamierzają sabotować te wysiłki podcinając jedno ze źródeł finansowania przedsiębiorstw transportowych.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

20 tys. dolarów przekazała na pomoc ofiarom cyklonu w Birmie Caritas Polska. Polska Akcja Humanitarna wystąpiła natomiast do MSWiA o zgodę na zbiórkę publiczną na ten cel.Natychmiast po otrzymaniu zgody PAH poda numer konta, na który można przekazywać pomoc. Obecnie PAH analizuje sytuację w Birmie i zbiera informacje, jakiego rodzaju pomoc jest potrzebna w miejscach dotkniętych tragedią.
Numer konta Caritas dostępny jest na stronie internetowej organizacji, ponadto pomoc ofiarom birmańskiego cyklonu można przekazać za pomocą sms-a o treści POMAGAM, wysłanego na numer 72902. Caritas Polska podkreśla, że pozostaje w stałym kontakcie z Caritas Myanmar, która na miejscu organizuje pomoc dla tysięcy poszkodowanych.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Płoną śmieci w Neapolu i na przedmieściach miasta, gdzie leży 1300 ton nie wywiezionych odpadków. Wraz z rosnącą temperaturą, już teraz dochodzącą do 30 stopni Celsjusza w słońcu, wzrosło zagrożenie pożarowe. Niektóre pożary to efekty celowych podpaleń, dokonywanych przez neapolitańczyków, sfrustrowanych znów narastającym kryzysem śmieciowym.
Trwa mozolne wywożenie odpadków z miasta. Podkreśla się, że Neapolowi grozi latem tego roku prawdziwy kryzys sanitarny, jeżeli znów śmieci będą leżeć na ulicach.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - JUŻ WKRÓTCE!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone