Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy


W numerze:
ŚPIJ SPOKOJNIE - TWOJE DANE
SĄ BEZPIECZNE
Patrycja Szambowska

Włączasz komputer, by sprawdzić firmową pocztę, przejrzeć faktury, dokończyć projekt - a tu niemiła niespodzianka. Wirus skasował dane, awaria dysku twardego uniemożliwiła otwarcie pliku. Krótko mówiąc - utraciłeś niezbędne informacje. Co teraz?

więcej...

KIEROWCY EKSTREMALNI
Eryk Reguła

Niektórzy twierdzą, że najlepszym sposobem jest nawiązanie kontaktu wzrokowego z kierowcą. Pewna wydaje się tylko jedna zasada: twoje szanse na przeżycie wzrosną, jeśli będziesz korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych.

więcej...

PRACOWITY JAK MRÓWKA
Marek Olżyński

Oglądanie ulubionych programów sportowych zajęło mi średnio dwie godziny dziennie, przyrodniczych - trzy. No i w każdych okolicznościach, na wszystko najlepszy jest dobry film; dwie godziny jak nic. Razem wychodzi coś około 10,5 godziny przed telewizorem codziennie.

więcej...

TRĄBKĄ W SAKSOFON
Paweł Oses

Widać przede wszystkim ogromny wysiłek włożony w to, by już nikt nigdy nie określił pogardliwie twórczości obu panów jako elevator music. Muzycy zdecydowali się na eksterminację wszystkiego, czego źródłem dźwięku jest podłączona do prądu elektroniczna maszyna.

więcej...

WYBRAKOWANE KINO PRZYGODOWE
Kinga Malec

"Nie wszystko złoto co się świeci" nie jest wypełniony piramidalnymi i nieprawdopodobnymi bzdurami. Oczywiście wszystko w ramach konwencji. Bo na przykład eksplodujący pod nurkiem materiał wybuchowy w rzeczywistości raczej go zabije, zamiast wyrzucić na szczycie malowniczej fontanny.

więcej...

POGODA NA JUTRO
Irek Nowak

Kiedy wreszcie będzie cieplej? Czy brać parasol? Założyć ciepły płaszcz, czy raczej lekką kurtkę? To pytania, które zdecydowanej większość rodzaju ludzkiego spędzają sen z powiek. Aż dziw bierze, jak mały jest odzew społeczności internetowej na zapotrzebowanie dotyczące tematyki pogody.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Polacy chcą informacji o stanie zdrowia polityków zajmujących kluczowe stanowiska w kraju - wynika z sondażu GfK Polonia.Szczegóły zdrowia głowy państwa, premiera, marszałków Sejmu i Senatu interesują 60 proc. badanych. Stanu zdrowia polityków nie chce znać 36 proc. ankietowanych. 4 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Dwanaście ton wołowiny - tyle mięsa trafiło na olbrzymi ruszt w stolicy Urugwaju, Montevideo. Urugwajczycy pobili dotychczasowy rekord Guinnessa z 2006 roku, kiedy to Meksykanie upiekli na grillu osiem ton mięsa. W największym święcie grilla na świecie wzięło udział 1250 kucharzy oraz 600 pomocników, w tym żołnierze oraz strażacy.
Wołowina jest najważniejszym towarem eksportowym Urugwaju. Wielkie grillowanie stało się częścią urugwajskiej kultury, a odpowiednie przygotowanie mięsa urosło do rangi sztuki.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - JUŻ WKRÓTCE!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone