Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy


W numerze:
PĘKNIĘTE SERCE ANIOŁA
Agnieszka Krupak

Co doprowadza nowojorską publiczność do konwulsyjnego rechotu? Właśnie Ona, a raczej jej boski fałsz, nieumiejętność dostosowania się do tempa akompaniamentu i tonacji. To boskie "wyższe rejestry" doprowadzają amerykańską elitę do histerii. Bo Florence Jenkins fałszuje aż do bólu uszu.

więcej...

BŁYSZCZĄCA GWIAZDKA
Zuza Peagg

Zła wiadomość? Śnieżyce spowodowały zakłócenia w komunikacji lotniczej. Mój bagaż, w tym narty, utkwił w Chicago. Dobra wiadomość? Mogę wypożyczyć na miejscu cały sprzęt i strój na koszt linii United Airlines. Od razu pokochałam Aspen.

więcej...

BABCIA ZBIOROWA
Marek Jastrząb

Babcia, jak to zabytek klasy unikalnej, żyła sobie po cichutku, bezszmerowo, nikomu nie wchodząc na odcisk. Była więc globalnie lubiana i żyła sobie otoczona niezmordowaną troską. Co rusz ktoś się nad nią pochylał i mówił, że trzeba jej pomóc.

więcej...

SPOON: POWOLNY MARSZ KU GÓRZE
Helena Spicer

Można by pomyśleć, że muzycy zespołu Spoon odczuli wreszcie ulgę - mają już za sobą etap studenckich rozgłośni i koncertów w małych klubikach. W zeszłym roku Spoon pożegnał się ostatecznie ze sceną undergroundową, a nawet wdarł na listę Top 10 Billboardu.

więcej...

NIEBIESKI ODKURZACZ
Lucjan Bilski

"Once" miał wszelkie szanse by zniknąć z ekranów niezauważony i w tempie błyskawicznym. Co sprawiło, że zagłosowała na niego nogami tak liczna publiczność? Sądzę, że fundamentalna prawda, która jest przesłaniem filmu: tę właściwą osobę spotkasz tylko raz w życiu.

więcej...

GACIE DO ZLICYTOWANIA
Irek Nowak

Jak poznać sprzedawcę-idiotę? Zdradza go przede wszystkim język jakim się posługuje. Oto próbka, od której bezwiednie zaczęły mi zgrzytać zęby: "po włonczeniu do śieci włancza sie na wswietlaczu som martwe linie".

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Tablicę upamiętniającą członków PSL oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, skazanych w pokazowym procesie, odsłonięto w Krakowie.
Tzw. proces krakowski trwał miesiąc (od 11 sierpnia do 10 września 1947 r.). Był jednym z największych i najgłośniejszych procesów pokazowych w okresie powojennym. Miał skompromitować działające w podziemiu Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość oraz działający legalnie PSL i dać władzy pretekst do ataków na ludowców i ich prezesa Stanisława Mikołajczyka.
Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób - pięciu działaczy PSL i 12 członków WiN. Działaczy WiN oskarżano o działalność wywiadowczą na rzecz obcych mocarstw, a PSL-owcom zarzucano świadomą współpracę z nielegalnym podziemiem.
Sąd skazał osiem osób na karę śmierci, osiem - na długoletnie więzienie, a jedną osobę uniewinnił. Straceni zostali: Józef Ostafin, Alojzy Kaczmarczyk i Walerian Tumanowicz. Pozostałe wyroki śmierci zamieniono na kary więzienia.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Kawiarenki z kotami są coraz popularniejsze w Tokio. Ich klientami są osoby tęskniące za zabawą z kotami.
Tak zwane kawiarnie neko umożliwiają kontakt z mruczącymi czworonogami klientom, którzy z różnych powodów nie mogą mieć własnego kota. Chociaż pierwsza godzina pobytu w takiej kawiarni kosztuje około 800 yenów, kocie kawiarnie cieszą się ogromną popularnością i w trakcie weekendów oraz świąt trzeba wręcz rezerwować w nich stoliki.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - JUŻ WKRÓTCE!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone