Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy


W numerze:
FORTEPIAN W POCIĄGU
Paweł Student

Piotr Anderszewski okazał się być nadspodziewanie otwarty i życzliwy. Zaprosił dziennikarzy do swojej salonki. "W zasadzie nie da się tu porządnie grać w czasie jazdy. Stukot kół jest zbyt głośny. Ale siadam sobie tutaj z przyjaciółmi, których zaprosiłem z Japonii i rozmawiam z nimi o muzyce", powiedział.

więcej...

TAŃCZĄCYZ MANTAMI
Darek Kuniel

Plan był taki: zanurzyć się nocą w wody oceanu, poczuć pod sobą tę głębię i zobaczyć co dalej. Ale teraz, kiedy już jesteśmy daleko od lądu, inne myśli krążą mi pod czaszką. Całe to nurkowanie w mrocznych wodach zaczyna mi przypominać popisy uczestników programu "Nieustraszeni".

więcej...

POLITYKIERZY czyli CIENIE W GABINECIE
Marek Olżyński

Jakoś nikt nie rozdziera szat, że kilku obecnych posłów i doradców Donalda Tuska widnieje na wykazach IPN jako "TW". Przyjazne temu środowisku media nie rozdrapują tego faktu. Bo to przecież swoi, którzy nie pozwolą na ujawnienie tych, którzy za judaszowe srebrniki donosili na współobywateli.

więcej...

NIEWINNE HYMNY
Sprawca Naczelny

W 2007 roku ukazała się płyta "The Bird Of Music", wypełniona zniewalającymi, delikatnymi, hipnotyzującymi utworami, z nielicznymi wyjątkami w postaci rytmicznego popu. Była ona naturalną konsekwencją debiutu i dowodem na to, że Au Revoir Simone nie jest tylko efemerydą.

więcej...

CHŁOPIEC BEZ FERAJNY
Lucjan Bilski

Różnica między kinem fikcji i kinem faktu polega na tym, że o ile w pierwszym przypadku można oceniać wyobraźnię i talent scenarzysty, to w tym drugim zwraca się uwagę na wierność autentycznym wydarzeniom. "American Gangster" Ridleya Scotta łączy obie perspektywy - i budzi kontrowersje.

więcej...

JEDŹ OSZCZĘDNIE
Irek Nowak

Okazuje się, że napęd na cztery koła o kilka procent zwiększa zużycie paliwa; jeden z najgenialniejszych wynalazków w historii motoryzacji - podgrzewane siedzenia, to też strata paliwa. A to z tego powodu, że system podgrzewania waży kilkadziesiąt kilogramów!

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Poezję, prozę i sztukę w miejskich autobusach można podziwiać w Białymstoku. W tzw. autoboksach, czyli ramkach zwykle przeznaczanych na reklamę, zostały umieszczone wiersze, fragmenty prozy, reprodukcje współczesnego malarstwa.
Nietypowa inicjatywa jednej z spółek komunikacyjnych - Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Białymstoku ma służyć promocji literatury i sztuki.
Pomysł oparty jest o rozwiązanie z Londynu, gdzie od dwudziestu lat można mieć kontakt ze sztuką w komunikacji miejskiej. Liczba potencjalnych odbiorców jest ogromna - każdego dnia białostockimi autobusami miejskimi jeżdżą tysiące osób. Średni czas podróży - to ok. 20 minut.
Na razie w autobusach będzie upowszechniana przede wszystkim twórczość regionalna. Ale plany są takie, by prezentować zarówno uznanych na świecie twórców, jak i np. zwycięzców konkursów szkolnych.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Załamanie nerwowe podczas lotu przeszedł pilot samolotu kanadyjskiej linii lotniczej. Po awaryjnym lądowaniu zabrano go do szpitala psychiatrycznego. Pasażerowie dotarli do celu innym samolotem, podstawionym kilka godzin później.
Nocny samolot linii Air Canada leciał z Toronto do Londynu. Rano pilot zauważył, że jego towarzysz w kabinie dziwnie się zachowuje i głośno mówi do siebie. Pilot zdecydował się na lądowanie awaryjne w Shannon w Irlandii. Członkowie załogi obezwładnili drugiego pilota z pomocą jednego z pasażerów, prawdopodobnie żołnierza kanadyjskiego.
Po wylądowaniu na lotnisku w Shannon mężczyzna został zabrany do szpitala psychiatrycznego. Nieoficjalnie wiadomo, że przeszedł załamanie nerwowe.
146 pasażerów zostało tymczasowo ulokowanych w miejscowym hotelu. Pięć godzin później inny samolot linii Air Canada zabrał ich do Londynu.

Źródło: IAR

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - JUŻ WKRÓTCE!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone